Nazmi Arıkan cinayetinde şok gelişme! Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya gözaltına alındı

Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi'ne bağlı Karainebeyli Köyü'ndeki hayvan çiftliğinde Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker'in bıçaklanarak öldürüldüğü çifte cinayette yeni detaylar ortaya çıktı. Jandarma tarafından kurulan özel ekip tarafından olayın faili olarak gözaltına alınan Tokatspor Kulübü başkanı Ufuk Akçekaya suçlamaları kabul etmedi. Akçekaya'nın cinayetin hemen ardından sosyal medya hesabından canlı yayın yaptığı ortaya çıktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlçeye bağlı Karainebeyli Köyü’nde önceki gece meydana gelen çifte cinayet tüm eğitim camiasını yasa boğdu… İddiaya göre sakin bir hayat yaşamak isteyen Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Kurucusu Nazmi Arıkan, birkaç yıl önce tüm işlerini oğlu Kurtuluş Arıkan’a devretti.

Arıkan yaklaşık 5 yıl önce 500 dönüm üzerindeki arazisine büyük ve küçükbaş hayvan çiftliği kurarak zamanının büyük bir kısmını burada geçirmeye başladı.

30’a yakın çalışanının bulunduğu çiftlikte kendisine de müstakil bir ev yaptıran Arıkan, bir yıl önce yanında çalışmaya başlayan şoförü Şerif Eker ile birlikte bayramdan bir gün önce çiftliğe geldi.

“BİRŞEY OLMAZ” DEYİP KAMERALARI ÇALIŞTIRTMAMIŞ

Yakınlarının tüm ısrarına rağmen çiftlikteki kamera sistemlerini “bu köy çok sakin, bu köyde bir suç olmaz” diyerek çalıştırmayan Arıkan, önceki gün çiftliğin veterineri ve şoförüyle birlikte akşam saatlerinde balık yedi.

Sabah’ın haberine göre; saat 24:00 sıralarında veteriner hekimi çiftlikten ayrılırken, Arıkan ve Eker uyumak için odalarına çekildi.

Serif Eker
Şerif Eker

Ertesi sabah Nazmi Arıkan ve Şerif Eker’in uzun bir süre evden çıkmadığını fark eden ve yedikleri balıktan zehirlenmiş olabileceğini düşünen kahya Murat Gülme çiftlik evinin kapısını açınca salonda korkunç manzara ile karşılaştı.

Kan gölüne dönen evde Arıkan ve Eker’in yerde yattığını gören Gülme, hemen Jandarma’ya ve 112’ye bilgi verdi.

Fen Bilimleri Dershaneleri’nin kurucusu Nazmi Arıkan ve şoförü çiftlik evinde bıçaklanarak öldürüldü!

HER YERİNE BIÇAĞI SAPLAMIŞ

Olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ve 112 Acil Sağlık ekipleri, Arıkan ile Eker’in defalarca bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti. Yapılan ilk incelemede Arıkan’ın vücudunda 62, Eker’in ise 38 bıçak darbesi tespit edildi.

Olayla ile ilgili Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılırken, olay yerinden ve Gelibolu merkezde yapılan kamera görüntüleri incelemesinde bir kişinin otobüsle şehre geldiği ve köye gittiği belirlendi.

Yapılan araştırmada Tokatspor kulübü başkanı ve aynı zamanda eğitim kurumları sahibi Ufuk Akçekaya’nın olay mahalline olaydan bir kaç saat önce otobüs ile geldiği, Nazmi Arıkan ile geçmişten alacak verecek meselesi nedeniyle husumetli olduğu, cinayetin ardından taksi ve otobüs kullanarak başka bir ile kaçtığı belirlendi.

Adresi tespit edilen şüpheli Çanakkale Başsavcılığı’nın talimatı ile kıskıvrak yakalandı.

SOSYAL MEDYADAN CANLI YAYIN YAPMIŞ

Ufuk Akçekaya’nın olay sabahı ise sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak suçlamaları kabul etmediği ortaya çıktı.

Akçekaya yayınladığı videoda “olay müthiş bir tezgah, müthiş bir kumpastır. Ben 18 Ekim 2021 de Etiler’de bıçaklandım. Beni o dönem bıçaklayanlar Nazmi Arıkan ve çetesiydi.

Sonra öğrendim ki beni korkutmak sindirmek için 5-6 milyon ödemişler. 5 yıl ceza aldılar. Araya adam koyup şikayetimi geri çekmem için alacağımı vereceklerini söylediler.

 

Nazmi Arıkan cinayetinde şok gelişme! Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya gözaltına alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.