Nagehan Alçı, tüm Türkiye’yi yasa boğacak Melih Bulu haberini verdi: “Türkiye’den ayrılmayı düşünüyormuş”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2 Ocak 2021 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Melih Bulu, yine Resmi Gazete kararıyla ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla görevden alınmıştı.

Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, ‘Melih Bulu’ya devlet başka bir görev mi verecek?’ başlığıyla yayımlanan yazısında 2 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan ve 15 Temmuz’da görevden alınan Prof. Dr. Melih Bulu’nun ‘sırra kadem basmış durumda olduğunu’ söyledi.

“Nerede olduğunu, ne yaptığını bilen yok ama hakkında rivayet çok. Devlet tarafından korunduğundan, yeni bir görev verileceğine kadar iddialar muhtelif” diyen Alçı, şöyle devam etti:

“Ben size işin aslını söyleyeyim… Bulu’nun morali tahmin edildiği üzere çok bozukmuş, Türkiye’den ayrılmayı düşünüyormuş. Türkiye dışında bir üniversiteye gitmek için temaslarda bulunuyormuş. Büyük olasılıkla kökenlerinin dayandığı Makedonya’ya gidecek ve bir Makedon üniversitesinde ders verecekmiş. Yani Bulu’ya devlet tarafından verilen yeni bir görev söz konusu değil.”

Nagehan Alçı, tüm Türkiye’yi yasa boğacak Melih Bulu haberini verdi: “Türkiye’den ayrılmayı düşünüyormuş”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.