“Müthiş Türk Kızı” Hafize Gaye Erkan kimdir?

Yeni kabinede Hazine ve Maliye Bakanlığı'nı yürütecek olan Mehmet Şimşek'in Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile yola devam etmeyeceği konuşuluyordu. Şimşek'in bugün Merkez Bankası'nın başına getirmek istediği Hafize Gaye Erkan ile Ankara'da bir görüşme gerçekleştirdiği ifade edildi.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yeni Kabine’yi açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Mehmet Şimşek getirilirken, tecrübeli isim görevi dün bakanlıkta gerçekleşen devir teslim töreniyle Nurettin Nebati’den devraldı.

Mehmet Şimşek’in törende sırasında yaptığı konuşmadaki ifadeleri “Bağımsız kararlar alabilir” yorumlarına neden olurken, Şimşek’in ekonomi yönetimini de baştan başa değiştirmeye karar verdiği ifade edildi.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile yola devam etmek istemeyen Şimşek’in kafasındaki isminse yurt dışında önemli bir finans kariyerine sahip olan Hafize Gaye Erkan olduğu ve Şimşek’in bugün genç ekonomistle bugün Ankara’da bir araya geldiği öğrenildi. Erkan’ın kısa süre içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edileceği ve atanması halinde Merkez Bankası tarihindeki ilk kadın başkan olacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir