Yörük kızı Müslüme’nin cenazesinde gözyaşları sel oldu! Anne ve baba cenaze törenine katılmadı…

featured

Mersin’in Gülnar ilçesinde kaybolan Yörük kızı Müslüme’nin ölü bulunması tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu.

Gülnar’da Yörük aile Mehmet ve Selvi Yağal çiftinin 2,5 yaşındaki kızı Müslüme’nin cesedi, kaybolduktan 10 gün sonra dün ormanlık alanda bir ağacın altında bulunmuştu.

Müslüme’nin cansız bedeninin çadırdan 7-8 kilometre mesafede, 500 metre yüksekliğindeki bir dağın tepesinde olduğu öğrenildi.

CENAZESİ KARAMAN’DA DEFNEDİLDİ

Küçük kızın cansız bedeni işlemlerinin ardından defnedilmek üzere Karaman’a gönderildi.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna getirilerek yıkanıp kefenlenen Müslüme’nin cenazesi, namaz öncesi polis eskortu eşliğinde annesi Selvi Yağal’ın babası İbrahim Yağal’ın Çavuşpınarı köyündeki evinin önüne götürüldü.

Cenaze namazının ardından mezarlığa defnedilen Müslüme’nin yakınları, gözyaşlarını tutamadı.

“HER AN GİDİP DUA EDEBİLECEĞİMİZ MEZARI OLDU”

Müslüme’nin ablası Nurcan Özcan (24), bulunsun diye çok umut ettiklerini ama nasip olmadığını belirterek şunları söyledi:

“Gelinlik giydiremedik ama Allah nasip ederse gelinliklerle son yolculuğuna uğurlayacağız. Benim hep canlı bulunması yönünde umudum vardı. Bunu hiç düşünmedim. 7 kilometre ileriye kendi imkanları ile gidemez. Zaten görevliler çıkarken zorlanmış. Görevlilerin çıkarken zorlandığı yere çocuğun kanadı mı var, nasıl gitsin. Ben burada annesinin babasının olmasını çok istedim.

Soruşturmalar devam ediyordu, etmeseydi, gelme imkanları olsaydı, getirmeyi çok isterdim. Olmadı, nasip değilmiş. Annemlerin görevi bana kaldı. Layığıyla yerine getirmeye çalışacağım inşallah. Annemler Müslüme’yi son kez de görmediler. Hiç bulunmasaydı ne yapardık, her an geliyormuş gibi beklerdik. Ama şimdi her an gidip bir dua edebileceğimiz mezarı oldu, onun için mutluyuz.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir