Habertürk, maganda yazarı Muharrem Sarıkaya’nın attığı tokat için özür diledi! Sarıkaya kovulacak…

İHA kameramanı Ahmet Demir'e tokat attığı görüntülerin sosyal medyaya düşmesinin ardından Habertürk TV de bir açıklama yayımladı. Kurum Ahmet Demir'den özür diledi.

featured

Habertürk yazarı, gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj yaptığı sırada, bir kablo ile bağlantı kurmaya çalışan İHA kameramanı Ahmet Demir’e tokat atması ve Şahin’in fiziki saldırıyı görmezden gelmesi akşam saatlerinde sosyal medyaya düşmüştü.

SARIKAYA ÖZÜR DİLEDİ

Muharrem Sarıkaya’nın yaptığı “özür” açıklamasında “Yayın biter bitmez İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir’den ve o an orada bulunan İHA Bölge Müdürü Sayınz Orhan Akın’dan ayrı ayrı özür diledim. Bu noktada kalmayıp, bir saat kadar sonra telefonda kendileri ile ayrı ayrı konuşup yaptığımın hata olduğunu belirtip özrümü her ikisine de yineledim.” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

HABERTÜRK’TEN AÇIKLAMA

Habertürk TV gelen tepkilerin ardından bir açıklama yayımladı.

Habertürk TV’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in konuk olduğu canlı yayınında Ankara Temsilcimiz Muharrem Sarıkaya’nın gerçekleştirmiş olduğu kabul edilemez ve izahı olmayan davranışından ötürü İHA Gaziantep kameramanı Ahmet Demir arkadaşımızdan, ailesinden, çalıştığı kurumdan ve tüm kamuoyundan Habertürk olarak içtenlikle özür dileriz.

KOVULACAK MI?

Habertürk yönetiminin Muharrem Sarıkaya’dan istifasını beklediği, istifa etmediği takdirde sözleşmesinin feshedileceği öğrenildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir