Muğla’da 20 gündür aranan Buse Demirbilek, “Kaçırdım ama yerini bilmiyorum” diyen erkek arkadaşının kömürlüğünde bulundu!

featured

Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi’nde ailesiyle yaşayan Buse Demirbilek 19 Ağustos’ta saat 19.30 ‘Markete gidiyorum’ diyerek evden çıktı.

Bir daha geri dönmeyen kızları için harekete geçen Savaş (60) -Semra Demirbilek (59) çifti, evlatlarının kaçırıldığını belirterek Buse’nin erkek arkadaşı Sinan Ö.’den (19) şikayetçi oldu.

İKİ KEZ SERBEST BIRAKILDI

20 Ağustos’ta ifadesi alınan Sinan Ö., kız arkadaşının nerede olduğunu bilmediğini söylemesi üzerine serbest bırakıldı. Polis, teknik takibin ardından Sinan Ö.’nün Buse ile birkaç kez telefonla görüşme yaptığını tespit etti. Bunun üzerine Sinan Ö., 31 Ağustos’ta tekrar gözaltına alındı. Savcılıktaki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Sinan Ö., bu kez yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

“AYDIN’DA YAŞAYAN AKRABALARIMIN EVİNE BIRAKTIM”

Sinan Ö. savcılıktaki ifadesinde Buse’nin kız arkadaşı olduğunu doğrulayarak “Kendisiyle bir restoranda buluştuk. Ailesinin İzmir’e taşınmak istediğini ancak gitmek istemediğini söyledi. ‘Seninle geleyim’ dedi. Benimle gelmezse kaçacağını anlattı. Restorandan ayrılarak aracımla Denizli yolu üzerindeki bir tarlaya gittik. Annem beni aradı ve Buse’nin kayıp olduğunu söyledi. Buse yerinin bilinmemesini istedi.

Annem beni çağırdığı için Buse’yi, Yaraş Mahallesi’nde S.Ç., isimli arkadaşımın evine bıraktım. Eve gittiğimde polisler vardı. Polislere Buse’nin nerede olduğunu bilmediğimi söyledim. Daha sonra Buse’yi bıraktığım yerden aldım. Birlikte aracın içerisinde sabahladık. Buse’yi olduğumuz yerde bırakıp aracı ağabeyime teslim ettim. S.Ç.’nin amcasına ait otomobille Buse’yi Aydın’da yaşayan akrabalarımın evine bırakıp Muğla’ya döndüm” dedi.

KÖMÜRLÜKTE BULUNDU

Polis yaptığı teknik takip sonucu Buse Demirbilek’i Sinan Ö.’nün evinin depo ve kömürlüğünde saklanırken buldu.

Demirbilek polisler tarafından doktor raporu alınmak üzere hastaneye götürülürken Sinan Ö.’nün anne ve babası da gözaltına alınarak Muğla Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Sinan Ö., anne ve babasının emniyetteki ifadelerinin devam ettiği, ardından adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi. Demirbilek ise ailesine teslim edildi. Genç kızın ailesinin Sinan Ö. ve ailesinden şikayetçi olduğu belirtildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir