Müge Anlı’ya konu olan Şahap Örcün’ün ölümünde şok gelişme! Mehmet Ali Tunç tutuklandı

featured
service

Bir süre yurt dışında çalışan ve eşinden ayrılan Şahap Örcün (53), 26 Şubat sabahı, 2001 yılında tır şoförlüğü yaparken bölücü terör örgütü PKK’nın bombalı saldırısı sonucu ayaklarından yaralanan ve eşinden ayrılan Mehmet Ali Tunç’un (63) yanına gitti. İddiaya göre, burada Örcün’e alacaklıları telefon etti.

Bu nedenle bunalan Örcün intihar etmek istedi. Tunç da önce arkadaşını ikna etmeye çalıştı ancak sürekli kumar borcundan dolayı arayanlar oldu ve arkadaşı intihar etmekte kararlı olduğu için kendisi de yalnız yaşayıp kimsesi olmadığından arkadaşıyla birlikte intihar etmeye karar verdi. Bu nedenle iki arkadaş önce evde ölmek istedi ancak başarılı olamayınca, daha sonra gece Çatalan Köprüsüne gittiler.

matunc scaled
ADANA’DA 26 SUBAT’TA CATALAN KOPRUSU’NDE INTIHAR EDEN ARKADASI SAHAP ORCUN’UN YASADIGINI ONE SUREN MEHMET ALI TUNC, “ALACAKLILARINDAN KURTULMAK ICIN INTIHAR ETTI ANCAK BENCE ARKADASININ YANINDA SAKLANIYOR” DIYE KONUSTU.
FOTO: ANIL ATAR/ADANA, (DHA)

Burada bir süre demir korkuluklara tutunan arkadaşlardan Örcün elini bağladı. Daha sonra da iki arkadaş birlikte göle atlayarak ölmeye karar verdi. Ancak Örcün göle atlarken Tunç son anda bundan vazgeçti. Örcün bir süre suyun yüzeyinde dursa da daha sonra kayboldu. Tunç, bunun üzerine korkup polise ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen dalgıç polisler Öcün’un cansız bedeni ile karşılaştı. Örcün’ün ellerinin bağlı olduğu görüldü. Polis tekne ile cesedi karaya çıkardı. Burada yapılan ilk incelemenin ardından otopsi için cenaze adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.

Müge Anlı’da çelişkili ifadeler! Seyhan Baraj Gölü’nde kaybolan Şahap Örcün’ü Mehmet Ali Tunç mu öldürdü?

Ceset elleri bağlı halde bulununca Mehmet Ali Tunç tekrar gözaltına alındı. Tunç, ifadesinde yine beraber intihara karar verdiklerini ancak kendisinin son anda vazgeçtiğini, Örcün’ün elini de kendisinin bağladığını, kimseyi intihara teşvik etmediğini ve delilleri karartmadığını söyledi. Tunç ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı “intihara teşvik etmek ve delilleri karartmak” suçlamasıyla tutuklandı.

Müge Anlı’ya konu olan Şahap Örcün’ün ölümünde şok gelişme! Mehmet Ali Tunç tutuklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir