Mona Lisa tablosuna Paris’te pastalı saldırı!

Tekerlekli sandalyeli ve peruklu bir erkek, Paris’te bulunan Louvre Müzesi’nde sergilenen Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa tablosuna pasta ile saldırı düzenlendi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fransa’nın başkenti Paris’teki Louvre Müzesi’nde dün Leonardo da Vinci’nin ünlü eseri Mona Lisa tablosuna pastalı saldırı yapıldı. Saldırgan, tekerlekli sandalyeden kalkıp elindeki pastayı ünlü tabloya doğru fırlattı. Ünlü eser cam paravanla korunduğu için zarar görmedi.

Tabloya yapılan saldırının görüntüleri sosyal medyada kısa sürede yayıldı. Görüntülerde, güvenlik güçlerince müzeden çıkarılmaya çalışılan saldırgan da yer aldı. Tabloya pasta atan adam, ”Bazıları dünyayı mahvetmeye çalışıyor. Dünyayı düşünün!’ diye bağırıyordu.

1503 ve 1519 yılları arasında Leonardo da Vinci tarafından yapılan Mona Lisa tablosu, cam ile muhafaza edildiği için herhangi bir zarar görmedi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Louvre güvenlik görevlilerinin saldırganı binadan çıkarmaya çalıştığı görülüyor.

Mona Lisa tablosuna daha önce de saldırı gerçekleştirildi. 1950’lerde tablo sülfürik asitli saldırıya uğramış ve zarar görmüştü. Başka bir saldırgan ise tabloya taşla vurmuştu. Tabloya bir fincan çay fırlatan dahi olmuştu.

 

Mona Lisa tablosuna Paris’te pastalı saldırı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.