Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali vefat etti

Millet Partisi Genel Başkanı ve Yeniden Milli Mücadele Hareketi lideri Aykut Edibali, 80 yaşında vefat etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aykut Edibali için yarın Hacı Bayram Camisi’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılınmasının ardından saat 15.00’te TBMM‘de Devlet Töreni düzenlenecek.

ÜSKÜDAR’DA DEFNEDİLECEK

Edibali’nin naaşı, 16 Ocak Pazar günü İstanbul’daki Marmara İlahiyat Camisi’nde öğle namazını müteakip kılınacak namazdan sonra Üsküdar’daki Nakkaştepe Mezarlığı’na defnedilecek.

Aykut Edibali Erbakan

AYKUT EDİBALİ KİMDİR?

Aykut Edibali 13 Nisan 1942 tarihinde Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Yeniden Milli Mücadele isimli bir siyasi hareket başlattı. Bunun yanında Yeniden Milli Mücadele, Bayrak, Pınar, Çınar, Gerçek, Çağrı gibi dergilerde de yazılar yazdı.

Aykut Edibali

1984 yılında Islahatçı Demokrasi Partisi kurdu ve genel başkanlık makamına getirildi. 1991’de üçlü ittifak olarak adlandırılan Refah Partisi, Milliyetçi Çalışma Partisi ile Islahatçı Demokrasi Partisi arasında yapılan koalisyonda önemli çalışmalarda bulundu. 19. dönemde Kayseri milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne girdi. Öte yandan Islahatçı Demokrasi Partisi’nin ikinci olağan kongresinde Birlik Barış Partisi, Bayrak Partisi ve Millet Partisi IDP‘ye katıldı. Daha sonra partinin yeni ismi Millet Partisi olarak belirlendi. Bunun yanında başkanlık görevine de Edibali seçildi.

Aykut Edibali

AYKUT EDİBALİ ESERLERİ

 Türkiye’nin Kıbrıs Politikası ne olmalıdır?
 Sosyal Sistemlerin Temelleri
 Milli mücadelede Kadroların Vazifeleri
 Komünist İhtilale Karşı Tedbirler
 İlmi Sağ
 Kadroların Vazifeleri
 İnkılap İlmi
 Milli Mücadelenin stratejisi
 Birlik Davamız
 Kuran’ın Aksiyon Öğretisi
 Beş Çayı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali vefat etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir