Meteoroloji’den kuvvetli sağanak yağış uyarısı! Bu illerde olanlar dikkat

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; ülke genelinde yağışlı bir hava hakim. Yağışların; Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Burdur, Isparta, Antalya ile Bursa'da kuvvetli sağanak bekleniyor.

featured

Meteoroloji’den alınan hava durumu tahmin raporuna göre, ülke genelinde parçalı bulutlu ve yağışlı bir hava hakim.

Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Zonguldak çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Burdur ve Isparta çevreleri, Antalya’nın batı kesimleri ile Bursa’nın doğu ilçelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

SEL VE KUVVETLİ YAĞIŞA DİKKAT

Gök gürültülü sağanak yağışların, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Burdur ve Isparta çevreleri, Antalya’nın batı kesimleri ile Bursa’nın doğu ilçelerinde yerel kuvvetli olması (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir