Meteoroloji uyarı! “Basra Sıcakları geliyor”

Hafta başından itibaren hava sıcaklığının artması beklenirken İstanbul dahil bazı bölgelerde sabah saatlerinden itibaren sağanak yağış etkili oldu. Meteoroloji ise Basra Sıcakları için gün verdi. Hava sıcaklıklarının bazı illerde 46 dereceye kadar çıkması bekleniyor. Bunaltıcı sıcaklar önümüzdeki hafta boyunca etkili olacak.

featured

Meteoroloji hava durumu raporunu paylaştı. İstanbul dahil birçok ilde sağanak yağış etkili olması beklenirken 5 il için sarı kodlu uyarı yapıldı. Yağışların, Batı Karadeniz kıyıları, Sakarya, Kastamonu, Ordu, Giresun ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Basra sıcakları ise pazar günü yurt genelinde etkisini artıracak. Bazı illerde sıcaklıklar 46 dereceye kadar çıkacak. İşte detaylar…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 11 Ağustos’a ilişkin hava durumu raporunu yayımladı. Buna göre, yurdun kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Osmaniye, Kütahya, Eskişehir, Çankırı ve Ardahan çevreleri, Hatay’ın kıyı kesimleri, Adana’nın kuzey ve doğusu ile Ankara’nın kuzey çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Batı Karadeniz kıyıları, Sakarya, Kastamonu, Ordu, Giresun ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının Batı Karadeniz’de 3 ila 5 derece azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir