Meteoroloji’den İstanbul için yoğun kar uyarısı! 3 gün boyunca sürecek…

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan karlı ve soğuk hava dalgası kuvvetini artırırken Meteoroloji'den bir kritik uyarıda İstanbul'a geldi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısında bulundu. Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, halen aralıklarla devam eden kar yağışlarının gelecek 3 gün boyunca il genelinde etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden, İstanbul’un kuzey ve batı kesimleri ile boğaz çevresinde yoğun olmak üzere deniz etkili kar yağışlarının 3 gün boyunca aralıklarla kentte etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Özellikle köprü ve viyadükler başta olmak üzere il genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

Kar Istanbul

İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’e bakan girişi ve boğaz hattı boyunca, deniz ulaşımı bakımından görüş mesafesinde azalma ve fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İstanbul’a kara kış uyarısı! Pazartesi tarihi kar yağışı bekleniyor…

Meteoroloji’den İstanbul için yoğun kar uyarısı! 3 gün boyunca sürecek…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.