Mersin’de yıllarca 3 kızına tecavüz eden Salih Dayan tutuklanacak mı? Mahkeme öncesi Twitter ayakta: #SapıkBabayaAğırCeza

featured
service

Özellikle kadına yönelik şiddet haberlerinde büyük ses getiren sosyal medya platformu Twitter’da bugün ‘#sapıkbabayaağırceza’ etiketi gündemde.

H.G. (34) ile kız kardeşleri S.D. (30) ve S.D., (28), geçen hafta öz babaları S.D.’nin yıllardır kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu iddia edip şikayetçi oldu.

3 kız kardeşin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan emlakçı baba, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İddiaları kabul etmeyen baba, kızlarının kendisinden para alabilmek için böyle bir olaya başvurduklarını savundu.

Abla H.G., 6 yaşından 20 yaşına kadar anneleriyle dini nikahlı olan babasının cinsel istismarına maruz kaldığını ileri sürdü. H.G., şunları açıkladı:

“Altı yaşımdan 20 yaşıma kadar tacize ve tecavüze uğradım. Yıllarca şiddet uyguladı. Bunları sadece bana yapıyor sanıyordum ama kız kardeşime yaptığını da gördüm. 20 yaşlarımda iken bir sabah uyandım, koridordan ayak sesi geldiğini duydum. Yine bana geliyor zannettim. Ayak sesleri kesildi, odadan çıkıp nereye gitti diye baktım. Kardeşimin odasına girmiş, ağzını kapatmış halde tacizde bulunduğunu gördüm.

“Herkese yapıyormuş”

Beynimden vurulmuşa döndüm. Bunların hepsi yeni ortaya çıktı. Yaşadıklarımız psikolojimi alt üst etti. Çok fazla mağdur var, çok fazla şikayetçi var ama korktukları için üzerini kapatmaya çalışıyorlar. Bir babanın evladına yapmayacağı şeyleri yaptı bize. Bir insan evladına bunları nasıl yapabilir? Annemi hep dövüyordu ama sonradan öğrendik ki annemi erkeklere pazarlıyormuş. Biz adaletin yerini bulmasını, onun en ağır cezayı almasını istiyoruz.”

Kız kardeşlerden S.D. (30) de, “Bu yaşıma kadar evlenemedim, hep erkeklerden kaçtım. İki defa intihar girişiminde bulundum. Ben de sadece bana yaptığını sanıyordum ama herkese yapıyormuş. Annemin, ablamın gözlerinin içine bakamıyordum, utanıyordum. Annemi erkeklere pazarlamış” dedi.

Öz kızlarına defalarca tecavüz eden Salih Dayan serbest bırakıldı!

Tecavüzcü sapık baba Salih Dayan’ın kızları konuştu. Biz insanlığımızdan utandık

Twitter ayakta!

31 Mart’ta görülecek karar duruşması için sosyal medya kullanıcıları sapık babanın en ağır cezayı alması için birleşti. İşte atılan tweetler:

https://twitter.com/rosesoul_MKA/status/1376602364610760709?s=20

https://twitter.com/emrebeydemir/status/1376772868726530049?s=20

https://twitter.com/ays_turn_m/status/1376595907123290115?s=20

Mersin’de yıllarca 3 kızına tecavüz eden Salih Dayan tutuklanacak mı? Mahkeme öncesi Twitter ayakta: #SapıkBabayaAğırCeza

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir