Mersin’de kahraman Şehit Sedat Gezer’in bir teröristi etkisiz hale getirdiği anların görüntüsü ortaya çıktı

Mersin'in Mezitli ilçesine bağlı Tece Mahallesi'nde polisevine yönelik düzenlenen terör saldırısının yeni görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde kahraman Şehit Sedat Gezer’in bir teröristi etkisiz hale getirdiği anlar yer aldı.

featured
service

Mersin‘in Mezitli ilçesine bağlı Tece Mahallesi’nde polisevine yönelik düzenlenen bombalı terör saldırısının yeni görüntüleri ortaya çıktı. Yeni ortaya çıkan görüntülerde Kahraman Şehit Sedat Gezer’in bir teröristi etkisiz hale getirdiği çatışma anı yer aldı.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin kimliği ile ilgili yapılan çalışmalarda, birinin Zozan Tolan kod adlı Dilşah Ercan olduğu belirlenmişti.

Teröristin; PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyette bulunduğu, terör örgütü faaliyetlerinden dolayı cezaevine girip çıktığı, örgütün kırsal yapılanmasına 2013 yılında Mersin’den katıldığı, Irak’ın kuzeyi, Kandil’de eğitim aldığı ve örgütün – sözde- özel güç yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği tespit edilmişti

AZADİYA WELAT MUHABİRİ OLARAK TBMM’DE CHP’NİN GRUP TOPLANTISINA KATILMIŞ!

Terörist Dilşah Ercan’ın, Azadiya Welat gazetesi Mersin muhabiri olarak, 4 Temmuz 2013’te düzenlenen Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) grup toplantısına katıldığı ortaya çıkmıştı.

“KAÇAMAYACAKLARINI ANLAYINCA KENDİLERİNİ PATLATTILAR”

Bakan Soylu, saldırının nasıl gerçekleştiğine dair şu bilgileri paylaşmıştı:

“İki kadın terörist çantalarıyla birlikte, anlaşılıyor ki daha önce tespit ettikleri bir şekilde polisin orada nöbet tuttuğu kulübeye yönelerek ateş ediyorlar ve orada bir çatışma çıkıyor.

Çatışma devam ederken bu bölgeye yakın dört bekçi arkadaşımız araçla intikal ettikten sonra onlar da çatışmaya giriyorlar. İki terörist bu çatışmalar esnasında yaralanıyor. Çatışma devam ederken iki ayrı patlama sesi geliyor.

Kaçamayacaklarını anlayınca kendi sırtlarına koymuş oldukları patlayıcılarla kendilerini patlatıyorlar.”

Ekran goruntusu 2022 09 27 085043 1

Patlama esnasında biri ağır iki polis memurunun yaralandığını aktaran Soylu, ağır yaralı polis memurunun kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu söyledi. İçişleri Bakanı, yaralı diğer polis memurunun ise başarılı bir ameliyat geçirdiğini ve hayati tehlikesinin bulunmadığını belirtti.

İçişleri Bakanı Soylu’dan Mersin tepkisi: ‘Katil Demirtaş!’

“İKİSİ DE KIRSALCI, HANGİ TERÖR ÖRGÜTÜ OLDUĞU DA BELLİ”

Soylu ayrıca balkonda otururken kurşun isabet etmesi sonucu yaralanan bir vatandaşın da hastanede ameliyata alındığını ve durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden birinin kimliğinin önemli ölçüde belirlendiğini kaydeden Soylu, “İkisinin de kırsalcı olduğunu değerlendiriyoruz. Hangi terör örgütü olduğu da belli” diye konuşmuştu.

Bir gazetecinin “Hedef neden Mersin olabilir?” sorusuna, “Bir sebebi var, onu söyleriz daha sonra. Mersin’in bir sebebi var.” yanıtını veren Soylu, saldırıyı gerçekleştiren terör örgütünün sorulması üzerine, “PKK arkadaşlar, anlattım aslında. Kırsalcı dediğime göre PKK. Mersin’in seçilmesinin nedeni de bizim şu anda tespitini yaptığımızı belirttiğimiz teröristin Mersin’i bilmesinden kaynaklanıyor.” demişti.

Mersin şehidi Sedat Gezer’e son veda! Bakan Soylu: ‘Kanını yerde bırakmayacağız’

Mersin’de kahraman Şehit Sedat Gezer’in bir teröristi etkisiz hale getirdiği anların görüntüsü ortaya çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir