‘Yurdumuza faşist dolmuş, vurun kardaşlar vurun’ diyen TBB için Meral Akşener’den açıklama: “İyi bir dönem olacak”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ankara’da Otizm Vakfı’nı ziyaret etti. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Çayan’dan, çalışmaları hakkında bilgi alan Akşener, vakfı gezerek, otizmli bir gençler ile çikolata hazırladı. Bir başka otizmli gençle masa tenisi oynayan Akşener, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

BENİM AİLEMDE DE GÖRME ENGELLİLER VAR

Otizmli bireylere dikkati çekmek, burada yapılan ve örnek olması gereken çalışmaları kamuoyuyla paylaşmak amacıyla ziyareti gerçekleştirdiğini dile getiren Akşener, “Umarım aracılığınızla burası, burada yapılan çalışmalar Türkiye’nin pek çok yerinde yeniden hayat bulması için, o şehirlerde de çocuklarımıza model olabilmesi için, ailelerimize model olabilmesi için bugün buradayız. Benim ailemde de görme engelli bireyler var. Çocukluğumdan beri o konuda neler hissedildiğini biliyorum.” dedi.

İYİ BİR DÖNEM OLACAK

Bir gazetecinin, Türkiye Barolar Birliğindeki seçime ilişkin, “Yeni dönemin ilk adımı olarak yorumlanıyor bu değişim. Siz nasıl yorumluyorsunuz?” sorusu üzerine Akşener, “Katılıyorum yorumlara. Değişimin ayak seslerini çok uzun bir zamandır söyleyenim ben, onun için katılıyorum. Hayırlı, uğurlu olsun inşallah.” karşılığını verdi.

Akşener, “Nasıl bir dönem olur sizce?” sorusu üzerine, şu değerlendirmede bulundu:

İyi bir dönem olacak, nefes alacağız. Demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, adaleti, liyakati, şeffaflığı, hesap verilebilir olmayı mecbur hale getirecek bir değişim.

İYİ Partililer, PKK medyasına konuşan ve HDP’ye yakın duran yeni TBB Başkanı Erinç Sağkan’ı tebrik yarışına girdi.

Yani mesela seçime gideceğiz, ister 2023 ister daha önce, o siyasi partilerin birbirleriyle olan rekabeti bu tür kavramlar üzerinden ‘ben daha iyisini yapacağım’ olarak olacak, önce tek tek siyasi partiler açısından söylüyorum, sonra mecburuz bu sistemde ittifaklar üzerinden yürümeye, o ittifakların birbiriyle olan rekabeti, kutuplaştırma, şuculuk buculuk üzerinden ayrışma yerine rekabeti hizmet üzerinden, proje üzerinden yapacağız, bu değişiklikler, bu değişimler sürdüğü takdirde. Güzel, iyi olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
‘Yurdumuza faşist dolmuş, vurun kardaşlar vurun’ diyen TBB için Meral Akşener’den açıklama: “İyi bir dönem olacak”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir