Meral Akşener, şimdi de operasyon yuvası Ekşi Sözlük’e sahip çıktı

Meral Akşener, Türkiye'yi derinden sarsan Kahramanmaraş depremleri sonrasında asılsız ve yalan ihbarların yayılmasında büyük rol oynayan Ekşi Sözlük'e getirilen erişim engelini eleştirdi.

featured

Kahramanmaraş başta olmak üzere 11 ili etkileyen depremlerde, binlerce insan hayatını kaybetti. Yaşanan büyük felaketin ardından Türkiye tek yürek oldu ve depremzedelerin yaralarını sarmak için harekete geçti.

Bu süreçte yurdun dört bir yanından gönüllüler afet bölgesine akın ederken, burada canla başla verilen mücadelede ortaya duygu dolu görüntüler çıktı.

Benzer Haberler
8CEA4704-E55D-4F79-B7E4-5C0174F6136D
Meral Akşener’in kentsel dönüşümü engellemek için halkı örgütlediği görüntüler ortaya çıktı: ‘Vekillerimi gönderiyorum, organize olalım’
eksi sözlük kapatılma kararı
Türkiye’ye iftira atılan fitne yuvası Ekşi Sözlük’e erişim engeli
selahattin demirtaş milet ittifakı
Terörist Selahattin Demirtaş’tan Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’e yeni talimat

Bu seferberliği gölgede bırakmak isteyenler, felaketin ilk gününden itibaren sosyal medyada provokasyon amaçlı çok sayıda paylaşımlar yaptı. Bunun üzerine ilgili birimler harekete geçti.

EKŞİ SÖZLÜK’E ERİŞİM ENGELİ

Asılsız ve yalan ihbarların yayılmasında büyük rol oynayan Ekşi Sözlük’e erişim, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından engellendi.

21 Şubat 2023 tarihinde alınan bu karar sonrası Ekşi Sözlük sitesine giriş yapılamıyor.

AKŞENER’DEN EKŞİ SÖZLÜK’ÜN KAPATILMASINA TEPKİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ardından ittifak ortağı İyi Parti Lideri Meral Akşener‘den de Ekşi Sözlük’e destek geldi.

Fox TV’de İlker Karagöz’ün Çalar Saat programına katılan Akşener, Ekşi Sözlük’ün engellenmesine tepki gösterdi.

‘BİR AHMAKLIK VE SİYASİ OLARAK GERÇEK BİR GERİ ZEKALILIK GÖRÜYORUM’

Karagöz’ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Her türlü çirkefliği yapanları şimdilik not ediyoruz” sözü, AHBAP ve “kanı bozukluk”, “işbirlikçi sefiller” ifadeleri, RTÜK’ün yasakları, Ekşi Sözlük’ün yasaklanmasını sorusu üzerine Akşener şu ifadeleri kullandı: “Bunlar. Tek bilek tek yürek tek vücut olduk biz insanlar olarak. Bu bir sörf dalgası çık üstüne kardeşim. Bu insanlığın artı değerini kendine yazdır siyasi olarak. Birinci derecede ahmaklık görüyorum bu sözleri, siyasi olarak gerçek bir geri zekalılık görüyorum. Bu saatten sonra ölümü tatmış bir insanın neden korkusu olur ya! Kimle neyi korkutuyorsun! Hazır bir araya gelmişken bir iyilik dalgası var, çık üzerine kardeşim.

Bunun yerine parmak sallıyor. Ne oluyor, kime yarıyor! Bir ahmaklık ve siyasi geri zekalılık olarak görüyorum. Parmak sallamak bir ihtiyat haline geldi. Öğrenmeye kapalı bir yapı sadece seçim almaya odaklı, empati yoksunu bir yapı, sonuç itibariyle korkutursam her işleri hallederim deniyor.”

‘KAPATTINIZ ELİNİZE NE GEÇTİ, YAHU ELİMİZDE TELEFONLARIMIZ VAR’

“Kapattınız elinize ne geçti. Yahu bizim elimizde telefonlarımız var.  Böyle dönemlerde insanların bilgiye ihtiyacı vardır, doğru bilgiye. Kısıtlayamazsınız.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir