Ünlü fenomen Melis Buse Betkayan’dan başörtülü kadına hadsiz hakaret: ‘Varoş, cahil, yobaz…’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Katıldığı bir yarışma programıyla adını duyurmayı başaran sosyal medya fenomeni Melis Buse Betkayan‘ın annesiyle AVM’de olduğu bir esnada alışveriş yapan başörtülü bir kadına yanında eşi ve bebeği varken hakaretler yağdırdığı öğrenildi.

Katıldığı bir yarışma programıyla adını duyuran sosyal medya fenomeni Melis Buse Betkayan, geçtiğimiz yıl 5 Mart günü annesi Sevda Turan ile İstanbul Sarıyer’deki bir AVM’deydi.

İddiaya göre anne-kız AVM içindeki yürüyen merdivenlerde olduğu bir sırada, Ece-Mustafa Vardarlı çifti, bebek arabasıyla merdivenden üst kata çıkmaya çalışıyordu. Bu sırada taraflar arasında tartışma başladı.

‘BURASI ARABİSTAN DEĞİL, YOBAZLAR’

İddiaya göre ünlü fenomenkadın, Ece Vardarlı’ya hitaben “varoş, cahil yobaz örtmüşsün paçavrayı, burası Arabistan değil” şeklinde hakaret etmeye başladı. Eşine hakaret edildiği sırada Ece’nin eşi Mustafa Vardarlı, yaşananları video kaydı almak için telefonunu çıkarttı.

Sabah’ın haberine göre; bu sırada ise Melis Buse Betkayan’ın annesi Sevda Turan Mustafa’ya hitaben “telefonunu gö..ne sok, yobazlar sizi” şeklinde hakaret içerikli sözler savurdu. Vardarlı çifti, polisi arayarak yardım istedi.

HAKARET DAVASI

Taraflar karakola götürüldü. İfadesi alınan anne kız böyle bir olay yaşamadıklarını, kimseye hakaret etmediklerini beyan etti. AVM güvenlik kameralarında ise anne-kızın Vardarlı çiftinin yanından geçerken el hareketleri yaptıkları tespit edildi. Savcılık, suçtan kurtulmaya yönelik ifade veren Anne-kız hakkında, ‘Hakaret’ suçundan dava açıldı.

 

Ünlü fenomen Melis Buse Betkayan’dan başörtülü kadına hadsiz hakaret: ‘Varoş, cahil, yobaz…’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.