Melih Bulu’ya müjde! Rektör vekili Naci İnci, Boğaziçi mezunlarına getirilen giriş yasağını kaldırdı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan atama kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameyle, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu görevinden alındı.

Bulu 194 gün boyunca oturduğu koltuğunu yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Naci İnci’ye devretti.

Saat 18.30 sıralarında yapılan güncellemeyle birlikte Bulu’nun adı Boğaziçi Üniversitesi’nin resmi internet sitesinden de kaldırıldı.

Mezunların üniversiteye girişini yasaklamıştı

Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektörlük görevinden alınması ise akıllara önemli bir konuyu getirdi. Bulu, üniversite duyurusunda mezunların koronavirüs tedbirleri kapsamında üniversite kampüslerine girişinin kısıtlandığını ve izne tabii olduğunu ifade etmişti.

Yasak sürseydi Bulu da okula giremeyecekti

Bulu, görevden alınmasıyla ‘Boğaziçi mezunu’ statüsüne geldi. Bulu kendi getirdiği bu yasak sonrası Boğaziçi Üniversitesi’ne giremeyecekti.

Yasak kaldırıldı

“Görevden alınan Melih Bulu, kendi getirdiği “mezunlara giriş yasağı” uygulaması devam ederse Boğaziçi’ne giremeyecek” haberleri sonrası üniversite mezunlarına getirilen yasak kaldırıldı.

Üniversite yönetimi Bulu’nun görevden alınması sonrası personellere gönderdiği mailde, “herhangi bir kısıtlamanın söz konusu olmadığını” söyleyerek mezunların ve akademik personelin HES kodu ve kimlik kartlarıyla kampüse giriş yapabileceklerini söyledi.

Bogazici1

Melih Bulu’ya müjde! Rektör vekili Naci İnci, Boğaziçi mezunlarına getirilen giriş yasağını kaldırdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.