Marmaris yangınını çıkaran Sacit Ayhan’ın babası Kadir Ayhan: ‘Tüm Türkiye’den özür dilerim’

Türkiye günlerdir Marmaris'teki yangını konuşuyor. Ekiplerin yoğun çalışması sonucunda yangın 5. günde kontrol altına alınabildi. Ormanı yakan Sacit Ayhan, özel ekibin çalışmaları sonucunda yakalandı. Sacit Ayhan'ın babası Kadir Ayhan son yaptığı açıklamada, "Türkiye'deki tüm insanlardan, devlet büyüklerinden, köylülerimden çok özür dilerim" ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Marmaris‘te Hisarönü Mahallesi Bördübet ve Yedi Adalar bölgesinde 21 Haziran’da saat 20.00 sıralarında orman yangını çıkmıştı. Yangın 5 günün sonunda kontrol altına alınabildi. Yangını çıkaran Sacit Ayhan yakalanarak tutuklandı. Aslan’ın babası Kadir Ayhan perişan halde olduğunu belirterek Türkiye’den özür diledi.

Marmaris’i küle çeviren şahsın babası gözyaşları içinde konuştu: ‘Keşke kendini öldürseydi’

“TORUNUM ARADI…”

Marmaris’te ormanı yakan ve kurulan özel ekip sonrası yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Sacit Ayhan’ın babası Kadir Ayhan Türkiye’den özür diledi. Perişan halde olduğunu belirten baba yaptığı konuşmada, “Oğlum sürekli yanımda kalır, biz denizden ekmek yiyoruz.

O gün çok dalga fırtına vardı açılamadık. 08.30’a kadar bekledik daha sonra Değirmenyanı’nda patoz işi olduğunu söyleyerek yanımdan ayrıldı. Günü birlikle gider gelirdi, balık satardı. Aramızda tartışma çıkmadı, arazi mevzusu da yok. Neden böyle bir şey söyledi bilmiyorum. Benim Marmaris’te bir karış toprağım yok.

Denizi çok sever, dalış yapardı hep. Ben ilk duyduğumda şoka girdim hala inanamıyorum. Böyle bir şeyi yapacak insan değil. Keşke kendini öldürseydi bu dağları yakmasaydı. Bu canlıların sucu günahı yok. Kendini öldür, hiç olmazsa insanları öldürme herkesi öldürdü. Bir baba olarak evlada mı üzüleyim, ciğerimiz yandığı için ormanlara mı üzüleyim perişanım. Onun da benim de kimsem yok, ikimizde ayaklarımızın üzerinde duruyoruz.

Bende eşimden ayrıldım o da ayrıldı ve 3 çocuğu var. Çok söyledim oğlum bırak bu içkiyi dedim. Kendini de yaktı beni de yaktı. Torunum aradı inanamıyorum dede babamın böyle bir şey yaptığına dedi. Türkiye’deki tüm insanlardan, devlet büyüklerinden, köylülerimden çok özür dilerim” dedi. (DHA)

 

Marmaris yangınını çıkaran Sacit Ayhan’ın babası Kadir Ayhan: ‘Tüm Türkiye’den özür dilerim’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.