Mardin’de eşi Emine Pulent’i öldürüp kaçan Abdulkadir Pulent, yanında av tüfeğiyle ölü bulundu

featured

3 Eylül günü Kırsal İçören Mahallesi’nde amcasının oğlu olan eniştesi Şeyhmus Pulent’i öldürüp adam öldürme suçundan 30 yıl ceza alan ve koronavirüs tedbirleri kapsamında 1 yıl önce de şartlı tahliye edildiği tespit edilen Abdulkadir Pulent, eşi Emine Pulent’i köyün dışında, kendilerine ait üzüm bağına götürdü.

KARISINI ÖLDÜRÜP KAYIPLARA KARIŞTI

Psikolojik tedavi gördüğü belirtilen ve Pulent, burada tartıştığı eşi Emine Pulent’i öldürüp, kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, bağda Emine Pulent’in cesedini buldu.

Pulent’in cenazesi, Mardin Devlet Hastanesi’ndeki otopsi işlemlerinin ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Amcasının oğlu olan eniştesi Şeyhmus Pulent’i öldürüp adam öldürme suçundan 30 yıl ceza alan, koronavirüs tedbirleri kapsamında 1 yıl önce de şartlı tahliye edildiği tespit edilen Abdulkadir Pulent’in yakalanması için jandarma tarafından özel ekip kuruldu. Özel ekip, güvenlik korucularının yardımıyla şüphelinin gidebileceği adreslere nokta operasyonlar düzenlendi. Arazide de arama çalışmalarının sürdüren ekipler, Pulent’in eşini öldürdüğü üzüm bağına 5 kilometre uzaklıkta, yanında av tüfeği, cansız bedenine ulaştı.

İNTİHAR İHTİMALİ ÜZERİNE DURULUYOR

İntihar ettiği üzerinde durulan Abdulkadir Pulent’in cenazesi, otopsi için Mardin Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir