Mardin’de aşiret liderine şantaj iddiası! Kahve içmeye gitti, seks videosu çekildi

Mardin'de aşiret lideri S.Y kahve içmek için girdiği evde seks videosunun çekildiğini öne sürdü. Görüntüler için 1 milyon TL istendiğini iddia eden S.Y, olayı organize ettiği iddia edilen M.S.E'den şikayetçi oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin’de aşiret lideri kendisine “seks videosu tuzağı” kurulduğu iddiasıyla suç duyurusu yaptı. Mardin Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığı iddialara ilişkin soruşturma başlattı. Şikayetçi aşiret lideri S.Y’nin iddiasına göre 2020 yılında “Kızıltepe Dul Kadınlar Ve Yetim Çocuklar Derneği”nin eski yöneticisi olan F.B, kendisini arayarak yardıma muhtaç kadınlar için maddi destek istedi.

Odatv’nin haberine göre; İsteği olumlu karşılayan aşiret lideri S.Y’yi daha sonra yardım almak isteyen S.T., isimli kadın aradı.

İddiaya göre aşiret lideri S.Y, ‘Yiyecek ekmek bile yok bize yardımcı olur musunuz’ diyen S.T’nin adresini aldı. Aşiret lideri, yanındaki H.M isimli kişiyle birlikte S.T’nin evine yardım kolisi götürdü.

Yardımdan birkaç gün sonra S.Y’yi yeniden arayan ve “Çocuğum hasta, hastaneye gitmemiz gerekiyor” diyen S.T, yeniden yardım istedi.

KAHVE İÇMEK İÇİN GİRDİ ÇIRILÇIPLAK UYANDI

Aşiret lideri S.Y., avukatı Candaş Gürol aracılığıyla verdiği şikayet dilekçesinde “seks tuzağı” şöyle anlatıldı:

“Müvekkil S.Y., şüpheli S.T’nin çocuğunu hastaneye götüreceği inancıyla tekrar evine gitmiş ve yine şüpheli tarafından müvekkile kahve içmek için baskı yapılmıştır. Bu ısrarcı ve baskıcı tavır karşısında müvekkil kahve ikramını kabul etmek zorunda kalmıştır. İçtiği kahveden sonra hiçbir şey hatırlamayan müvekkil uyandığında kendisini çırılçıplak bir şekilde ve şüpheli kadını da elinde telefonla görmüştür.”

Mardinli Marilyn Monroe olarak bilinen Melek Karahan darp edildi

“KASETİN VAR” TEHDİDİ

Bu olayın ardından şikayetçi S.Y, İ.G isimli kişinin kendisini arayarak “Senin elimizde kasetin var. Bize 1 milyon TL ver videonu yayınlamayalım” dediğini öne sürdü.

Aşiret liderinin iddiasına göre farklı zamanlarda kendisine Beni ara rezil olmak istemiyorsan haber ver.” “Sen en sonunda düşeceksin pişman olacaksın.” “Sen öyle saklan o videoyu bu akşam bir akrabana verecekler” şeklinde tehdit içeren telefon mesajları geldiğini söyledi.

Daha sonra ise şikayetçi S.Y’nin “gizli çekildiği” ifade edilen görüntüleri Kızıltepe’de yaşayan kişilerin olduğu Whatsapp gruplarından ve bazı Twitter hesaplarından paylaşıldı.

Şikayetçi S.Y., kendisine tuzak kuran ve tehdit mesajlarını organize eden kişinin M.S.E olduğunu iddia etti.

“İFTİRA ATILIYOR, ŞİKAYETÇİ OLDUM”

Başlatılan soruşturma kapsamında şüpheli olarak ifade veren M.S.E ise olaya adının karıştırılarak iftira atıldığını söyledi.

İfadesinde Whatsapp grubunda paylaşılan cinsel içerikli görüntünün kim tarafından gönderildiğini bilmediğini söyleyen M.S.E, “Şikayetçi S.Y isimli kişi bölgede saygın bir kişi olmamdan dolayı adımı sürekli kullanmaktadır. Hatta bu görüntü olayı yaşandıktan sonra adımın karıştırıldığını duyunca Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu yaptım. Bana iftira atılıyor” dedi.

“Kızıltepe Dul Kadınlar Ve Yetim Çocuklar Derneği”nin eski yöneticisi olan F.B’yi tanımadığını söyleyen M.S.E, “Bir irtibatım da olmadı” dedi.

Video çektiği öne sürülen S.T isimli kişiyi de tanımadığını belirten M.S.E, “Bu ismi hayatım boyunca hiç duymadım. Bir bağlantım yok” diye konuştu.

“SEÇİMLERDE OY BASKISI İÇİN KULLANILABİLİR”

Aşiret lideri S.Y’nin avukatı Candaş Gürol, yaşananların basit bir “şantaj” olayı olarak görülmemesi gerektiğini ifade ederek, “Müvekkilim Mardin’in önde gelen ailelerinden bir tanesi, bu seçim güvenliğini de ilgilendiren bir durumdur. Çünkü seçimlerde bu tür ailelerin siyasi eğilimleri bölgede belirleyici olabiliyor. Buna benzer olaylar seçimlerde başka ailelere karşı da kullanılabilir. Bu tür olayları milletin iradesine karşı komplo olarak değerlendiriyorum. İçişleri ve Adalet Bakanlığı bölgede buna benzer yaşanan olayları ayrıntılı bir şekilde incelemelidir” dedi.

 

Mardin’de aşiret liderine şantaj iddiası! Kahve içmeye gitti, seks videosu çekildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.