İsmail Saymaz’dan flaş iddia: ‘Mansur Yavaş adaylığı kabul etti!’

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, İyi Parti lideri Meral Akşener’in cumhurbaşkanlığı adaylığı için gönlünden geçen ismin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu fakat parti içinde bir damarın kendisiyle aynı düşünmediğini vurguladı. Akşener’in “kazanacak aday” vurgusunu dile getirirken partisindeki bu görüşü seslendirdiğini ifade eden Saymaz, “Bu yüzden Akşener, Kılıçdaroğlu’nun kenara çektiği Yavaş ve İmamoğlu’nu yeniden siyaset sahnesine çıkarıyor” dedi.

featured
service

“İyi Partili bir grubun aday olması için CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teklif ve telkinde bulunduğunu” ifade eden Saymaz, “Yavaş, Altılı Masa uzlaşırsa ‘Evet’ diyeceğini söylüyor. Yani, Abdullah Gül stratejisi izliyor” diye yazdı.

Saymaz, devamında şunları kaydetti:

“Birkaç aydır görevine odaklanması ve polemiklere girmemesi, yıldızını parlatsa da İmamoğlu, artık Kılıçdaroğlu’nu destekliyor. Adı Kılıçdaroğlu sonrasında CHP liderliği için anılıyor.

İki belediye başkanının CHP ve Kılıçdaroğlu’na rağmen adayı olması mümkün görünmüyor. Öyleyse? İyi Parti’de taraftar bulan diğer görüş, Akşener’in aday olması yönünde. Akşener son aşamada, partisindeki birlikteliği korumak için adaylığı aklından geçirebilir.”

Barış Yarkadaş’tan çok tartışılacak Kılıçdaroğlu açıklaması! Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu itiraz etti…

“YARIN İYİ PARTİ GENEL İDARE KURULU’NDA OLAĞAN YA DA OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI ALINMASI YÖNÜNDE KARAR ÇIKABİLİR”

Akşener’in gazeteci Fatih Altaylı’nın programında yaptığı açıklamalarının “partisindeki homurdanmayı gidermek adına bir ön kesme” olduğunu söyleyen Saymaz, “Yarın İyi Parti Genel İdare Kurulu’nda olağan ya da olağanüstü kongre kararı alınması yönünde karar çıkabilir. Akşener, çatlak seslerin elendiği ve çok başlılığın son bulduğu bir Genel İdare Kurulu ile seçime gitmek istiyor. Bu elemeye Koray Aydın dahil olabilir” görüşünü aktardı.

 

İsmail Saymaz’dan flaş iddia: ‘Mansur Yavaş adaylığı kabul etti!’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir