Mansur Yavaş’tan 6’lı masadaki genel başkanları üzecek çıkış: “Onlar Cumhurbaşkanı yardımcısı değil milletvekili olmalıydı”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş katıldığı canlı yayında, 7 yardımcılı formülden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek 'genel başkanlar yardımcı olmasın' çıkışında bulundu. Yavaş açıklamasında, "Biraz daha vaktimiz olsa şunu önerecektik; Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak sayın Ekrem İmamoğlu ile beni ilan edelim diğer genel başkanlar da milletvekili olsunlar ve partilerinin başında olsunlar ben hala onun doğru olduğuna inanıyorum." ifadelerini kullandı..

featured

Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıkan Meral Akşener, 3 Mart’ta “Kumar ve noter masası olmayı tercih ettiler” diyerek 6’lı koalisyonu zehir zemberek sözlerle dağıtmıştı. İYİ Parti lideri, 6 Mart’ta ise koalisyona ‘Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı yardımcısı olması şartıyla’ geri dönmüştü.

6’lı koalisyon büyük tartışmalara neden olan bu gelişmeyi kabul etmiş ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını resmen ilan etmişti.

Benzer Haberler
mansur yavaş ekrem imamoğlu iyi parti
Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na Cumhurbaşkanı yardımcılığı formülü! Meral Akşener masaya geri dönüyor
imamoğlu mansur akşener
Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’ndan Meral Akşener’e tarihi kapak: ‘Kılıçdaroğlu’nun yanındayız’
abb-emniyet-kar-kurume-araci-aciklama
Mansur Yavaş’ın trolünün ‘Ankara’da polisler karla mücadele aracına evrak kontrolü yapıyor’ yalanı ortaya çıktı

MAMOĞLU VE YAVAŞ’IN İSMİ METİNDE GEÇİRİLMEDEN ATIF YAPILDI

Öte yandan toplantı sonrası yayımlanan 6’lı koalisyonun metninde dikkat çeken bir ayrıntı yer aldı.

Metinde Akşener Cumhurbaşkanı yardımcısı olmalarını istediği Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın isimleri yazılmadan “İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Sayın Cumhurbaşkanı’nın uygun gördüğü zamanda ve tanımlanmış görevlerle Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanacaklardır.” denildi.

MANSUR YAVAŞ’TAN İTİRAF

Mansur Yavaş Akşener’in masadan kalktıktan sonra yaşanan süreci anlattı. Yavaş, katıldığı canlı yayında, 5 genel başkanın yardımcı ilan edilmesinden rahatsız olduğunu ifade ederek onların milletvekili olarak partilerinin başında durması gerektiğini söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir