Mafya haberleriyle tanınan Hollandalı gazeteci Peter R. de Vries sokak ortasında vuruldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hollanda’da yeraltı dünyasına ilişkin haberleriyle tanınan gazeteci Peter R. de Vries, dün akşam saatlerinde Amsterdam’ın merkezinde vuruldu. Ağır yaralanan ünlü gazeteci hastaneye kaldırıldı.

64 yaşındaki Peter R. de Vries, yeraltı dünyasına ilişkin cesur haberleriyle tanınıyordu. Ünlü gazeteci, Karayipler’de 2005’te tatildeyken kaybolan Amerikalı genç Natalee Holloway hakkında bir televizyon programıyla 2008 yılında ABD dışındaki televizyonlara verilen Uluslararası Emmy Ödülü’ne değer görülmüştü.

Saldırıyı gerçekleştiren şüpheliler yakalandı

Hollanda medyasının isimsiz kaynaklara dayandırdığı habere göre; de Vries saldırısıyla ilgili iki şüpheli kısa süre içinde yakalandı. Güvenlik güçleri tarafından yapılan açıklamada, Peter R. de Vries’ın sağlık durumunun ciddiyet koruduğu aktarıldı.

Başından vuruldu iddiası

Tanıkların anlatımına göre; De Vries, Leidseplein Meydanı yakınlarında bulunan RTL Boulevard stüdyolarından çıkıp arabasına giderken başından vuruldu.

Hollandalı gazetecinin yerel saatle 18.30’da program yaptığı öğrenildi. Sosyal medyada, De Vries’ın yüzü kanlar içinde yansıtan videolar yer aldı. Görüntülerde sırt üstü yatan De Vries’ın yüzü açık bir şekilde seçilebiliyor.

Mafya haberleriyle tanınan Hollandalı gazeteci Peter R. de Vries sokak ortasında vuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.