Cesedi dondurucuda bulunan Lina Nazlı Erbay olayında şok! İşte Mehmet Aksu ile Muhabbet Toz’un ifadesi

ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında kayıp olarak aranan 3 yaşındaki Lina Nazlı Erbay'ın cesedi derin dondurucuda bulundu. Talihsiz yavrunun vücudunda darp izlerine rastlanırken, olayla ilgili tutuklanan Mehmet Aksu ile sevgilisi Muhabbet Toz'un ifadeleri ortaya çıktı.

featured

Müge Anlı’da kayıp olarak aranan 3 yaşındaki Lina Nazlı Erbay‘ın cesedi derin dondurucuda bulundu. Olayla ilgili gözaltına alınan Mehmet Aksu ile sevgilisi Muhabbet Toz tutuklanırken, şüphelilerin ifadeleri ortaya çıktı.

Gaziantep’te 4 yıllık evli olan Melisa İlhan eşi Abdurrahman Erbay’dan yaklaşık 1 yıl önce ayrıldı. 3 ay önce resmi olarak boşanan Melisa İlhan, iddiaya göre ortaokul arkadaşı olan Muhabbet Toz ile birlikte yaşamaya başladı.

Fuhuş yapmaya zorlandığı öne sürülen Melisa İlhan’ın kızları 3 yaşındaki Lina Nazlı ile 1,5 yaşındaki Naime Ceyda, Muhabbet Toz ve sevgilisi Mehmet Aksu tarafından alıkonuldu.

MÜGE ANLI’DAN YARDIM İSTEDİLER

Pazartesi günü Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılan Melisa İlhan, kayıp kızlarının bulunmasını istedi. Melisa İlhan’ın yaşadıklarını anlattığı programa telefonla katılan Kiraz Alkurt, küçük kızı Naime’nin kendisine bırakıldığını ve bakıcılık yaptığını söyledi.

Bunun üzerine eve giden ekipler Naime’yi teslim aldı, Kiraz Alkurt ise gözaltına alındı. Kiraz Alkurt, sorgusunda bakıcılık yaptığını ve Lina Nazlı’yı hiç görmediğini söyledi.

Kiraz Alkurt, sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, Naime ise Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından korumaya alındı.

Müge Anlı’daki Lina Nazlı Erbay olayı nedir? Gaziantep Lina bebeği kim derin dondurucuya soktu?

CESEDİ DERİN DONDURUCUDAN ÇIKTI

Bu sırada programı izleyen Mehmet Aksu polisi arayarak Lina Nazlı Erbay’ın öldüğünü ve cesedinin Seyrantepe Mahallesi’ndeki bir giyim mağazasında, derin dondurucuda saklandığını söyledi. Polisin gözaltına aldığı Aksu, Lina’nın Muhabbet Toz tarafından öldürüldüğünü söyledi.

Muhabbet Toz’un da gözaltına alınmasının ardından Seyrantepe Mahallesi’ne giden ekipler, giyim mağazasındaki derin dondurucuda Lina’nın cansız bedenine ulaştı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Mehmet Aksu ile Muhabbet Toz, tutuklandı.

VİCDAN AZABI ÇEKTİĞİ İÇİN OLAYI İTİRAF ETTİ

İki şüphelinin savcılık sorgularında yaşananları detaylarıyla anlattığı ortaya çıktı. Mehmet Aksu sorgusunda, Lina’nın Muhabbet Toz tarafından öldürüldüğünü ve kendisinin de 3 çocuk babası olarak vicdan azabı çektiği için olayı itiraf ettiğini dile getirdi. Aksu, sevgilisi Muhabbet Toz’un 7- 8 ay kadar önce kendisine Lina Nazlı Erbay’ın çok kötü olduğunu belirten mesaj attığını belirterek, şöyle konuştu:

“MUHABBET BANA CEVAP VERMEDİ, AMBULANS VE POLİSİ ARAMADI”

“Melisa ve 2 çocuğu daha önce Ordu Caddesi’nde bir rezidansta kalıyor ve fuhuş yapıyordu. Ben bu durumdan rahatsız olduğum için Muhabbet Toz’a Burç Mahallesi’nde yeni bir ev kiraladım. Melisa da 2 çocuğuyla bu eve geldi ama ben fuhuş yapmaya devam ettiği için kalmasına izin vermedim. Melisa, kiraladığı rezidansta fuhuş yapmaya devam ediyordu, çocukları ise Muhabbet’in yanında kalıyordu. Tarihi tam olarak hatırlamıyorum ama şubat ayı sonu veya mart ayının ilk günleri; ‘Melisa’nın büyük çocuğu Lina Nazlı çok kötü, hemen yanıma gel’ şeklinde mesaj attı. Ben de bunun üzerine Muhabbet’in kaldığı eve gittim. Eve girdiğimde Lina Nazlı, televizyonun bulunduğu odada yerde halının üzerine sırt üstü hareketsiz yatıyordu. Muhabbet ise belini duvara dayamış, her iki elini çenesine dayamış korku ve panik halinde yere çömelmiş oturuyordu.

Ben Lina’nın nabzını kontrol ettim, nabzı atmıyordu, sonra kalp masajı yapmaya başladım. Bu sırada Muhabbet’e ne olduğunu sordum. Muhabbet bana, ‘odada sağa sola koştu bağırdım durmadı, ben de sinir haliyle kafasına iki defa vurdum yere düştü, bu şekilde hareketsiz kaldı, ne yapacağımı bilemedim seni aradım, yardım istedim’ dedi. Kendisine kızdım, ve kolonya getirip yüzüne döktüm ama en küçük bir tepki yoktu ve Lina Nazlı’nın öldüğünü anladım. Muhabbet’e birkaç kez ambulansı ve polisi aramasını, olanı anlatmasını ve ne yapılacaksa yapılmasını söyledim. Muhabbet bana cevap vermedi, ambulans ve polisi aramadı. Çocuk ölmüştü ve hafif morarma başlamıştı.”

“CESEDİ BATTANİYEYE SARILI VAZİYETTE BIRAKTIM”

Lina Nazlı’nın cesedini battaniyeye sararak, yan odada uyuyan kardeşi Naime Ceyda’yı uyandırarak onun yerine taşıdıklarını anlatan Aksu, “Ben çocuğun battaniyeye sarılı cesedini kucağıma aldım. Muhabbet diğer odada uyuyan Naime Ceyda’yı kucaklayıp bizim odaya getirdi, ben de ölmüş olan çocuğun cesedini yan odaya götürüp çekyatın üzerine battaniyeye sarılı vaziyette bıraktım” dedi.

KAN DONDURAN DETAYLAR: YAKALIM, PARÇALARINI GÖMELİM

Sevgilisi Muhabbet Toz’un ölen Lina Nazlı’nın cesedini yakmayı teklif ettiğini öne süren Aksu, şöyle devam etti: “Muhabbet bana, ‘bu çocuğun cesedini yakayım, parçalarını bir yere gömeyim, kurtulayım’ dedi. Ben de 3 çocuğum olduğunu ve böyle bir şey yapamayacağımı söyledim.

Bunun üzerine bana iş yerime götürüp, derin dondurucu alarak, cesedi dondurucuya koymayı teklif etti. Ceset sürekli gözümüzün önünde olacağı için kimsenin bulma ihtimali olmayacağını söyledi. Ben buna da karşı çıktım ama ısrar edince kabul etmek zorunda kaldım. İş yerime yakın bölgede 5 bin liraya bir derin dondurucu satın aldık. Bir saat sonra derin dondurucuyu iş yerine getirdiler. Biz de Muhabbet ile aracıma binerek evden Lina Nazlı’nın battaniyeye sarılı cesedini iş yerine getirip, derin dondurucunun içerisine koyduk.”

MİNİK LİNA’NIN CESEDİNİ KAMUFLE ETTİLER

Mehmet Aksu, Muhabbet Toz’un cesedi görünmemesi için sebzeler ile kamufle ettiğini belirterek şöyle devam etti:

“Cesedi derin dondurucuya koyduktan sonra dış kısmından kilitledik. İçerisinde cesedin bulunduğu derin dondurucunun her iki anahtarını da Muhabbet Toz aldı. Zaten derin dondurucunun fişi sürekli takılıydı.

O tarihten sonra Muhabbet, ‘bu ceset bulunursa ben yanarım, bu iş yerine artık ben bakacağım, sorun olursa buranın sahibi benim, diyeceğim, çocuğun cesedi sürekli kontrolümde olsun istiyorum’ dedi. Ben de karşı çıkmayarak iş yerini bundan sonra Muhabbet’in çalıştırmasını istedim. O günden sonra iş yerini Muhabbet çalıştırdı. Ben olaydan sonra Lina Nazlı’nın annesi ile hiç görüşmedim, Muhabbet’in de çocukla ilgili ailesine ne dediğini bilmiyorum.”

“POLİSLE BİRLİKTE İŞ YERİNE GİTTİK, MUHABBET’İ YAKALATTIM”

Mehmet Aksu, televizyon programında Lina Nazlı’nın kayıp olarak arandığını görünce yaşananlardan baba olarak rahatsızlık duyarak polisi aradığını belirterek, “Hemen polisi aradım ve teslim oldum. Polislerle birlikte iş yerine gittik. Sonra ben telefonla Muhabbet’i arayarak iş yerine çağırdım ve polislere yakalattım” diye konuştu.

“LİNA NAZLI’YI KLUNDAN VE BACAĞINDAN BİRKAÇ KEZ ISIRIP BAĞIRDIĞINI GÖRMÜŞTÜM”

Muhabbet Toz ise Lina Nazlı’nın annesi ve sevgilisi Mehmet Aksu’nun şiddetine maruz kaldığını öne sürdü. Melisa İlhan’ın hasta olan çocuğu Lina Nazlı’yı hastanede tedavi ettirmeyerek eve getirdiğini ve hem Lina Nazlı hem de Naime Ceyda’ya kendisinin baktığını söyledi. Muhabbet Toz, “Mehmet bana ev kiralamıştı.

Melisa fuhuş yaptığı için bu eve fazla gelmiyordu anca iki çocuğuna ben bakıyordum. Melisa, hem Lina Nazlı hem de Naime Ceyda’yı zaman zaman darbederdi. Özellikle Lina Nazlı’yı darbettiği gibi kolunu ve bacaklarını ısırırdı. Arkadaşım olan Mehmet Aksu da birkaç kez evde alkol alırken bu çocukların ağlama sesine sinirlendiği için Lina Nazlı’yı kolundan ve bacağından birkaç kez ısırıp bağırdığını görmüştüm” dedi.

“LİNA’YI KUCAĞIMDA SALLADIM, YERE DÜŞÜP KAFASINI SERT ŞEKİLDE BETON ZEMİNE VURDU”

Muhabbet Toz, yemek yedirmek istediği Lina Nazlı’nın taşkınlık yapmasına sinirlendiğini belirterek, şunları söyledi:

“Lina Nazlı’yı kucağıma aldım, kendisine yemek yediriyordum. Ancak Lina Nazlı taşkınlık yapmaya başladı. Yemek yemedi, kucağımdaydı.

Ben de kendisini iki elimle sert şekilde sallayıp akıllı olmasını istediğim bir anda sallamanın da etkisiyle dengesini kaybederek sandalyenin üzerinde oturur vaziyette iken kucağımdan kafa kısmı yere beton zemine gelecek ve sert bir şekilde kafası üstü düştü.

Yere düşünce bir anda hareketsiz kaldı. Ben panikledim, korktum, su getirdim. Elini yüzünü yıkadım ancak çocuk hiç tepki vermeyince Mehmet’i aradım, o da geldi kalp masajı yaptı ama çocuk ölmüştü.”

“LİNA’NIN CESEDİNİ ÇARŞAFA SARIP EVE BIRAKTIK”

Olaydan dolayı çok korktuğunu ve polisi arayamadığını iddia eden Muhabbet Toz, “Mehmet ile birlikte oturup karar verdik. Bu çocuğu önce yakalım diye düşündük. Daha sonra yakmaktan vazgeçtik. Son olarak gidelim bir derin dondurucu alıp iş yerine çocuğun cesedini de içine koyalım, bu şekilde cesedin kokusu olmaz, aynı zamanda gözümüzün önünde olur, diye düşündük.

Lina’nın cesedini çarşafa sarıp eve bıraktık. Ceyda Naime’yi alarak evden ayrıldık ve çocuğu Mehmet bir bakıcıya bıraktı. Mehmet bana aynı gün otelde bir oda tuttu. Geceyi otelde geçirdim, bir gün sonra Mehmet beni aldı ve gidip evden cesedi alıp, satın aldığı ve iş yerine getirilen derin dondurucuya koyduk” diye konuştu.

“KORKTUĞUM İÇİN POLİSİ ARAMADIM”

Muhabbet Toz, Lina Nazlı’nın kardeşi Naime Ceyda’nın ise bakıcılık yapan Kiraz Alkurt’un yanında kaldığını ve aylık 3 bin lira ödeme yaptıklarını söyledi. Muhabbet Toz, kasıtlı şekilde Lina Nazlı’yı öldürmediğini ve ölümüne sebep olacak davranışta bulunmadığını ve korktuğu için bugüne kadar sakladığını belirtti.

LİNA NAZLI TOPRAĞA VERİLDİ

Öte yandan 3 yaşındaki kızın cenazesi İstanbul’dan gelen babası Abdurrahman E. tarafından teslim alınarak Asri Mezarlık’taki Bahaeddin Nakıboğlu Camii’ne getirildi.

Namaz öncesinde kızının tabutuna sarılan Abdurrahman E., “Sana nasıl kıydılar, daha çok küçük” diye gözyaşı döktü.

Kızının tabutunun başından bir an olsun ayrılamayan acılı baba “bebeğim üşümesin” diyerek bir yıldır görmediği kızının tabutuna kendi montunu sarması ise yürek yaktı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, milletvekili Mehmet Erdoğan, İl Emniyet Müdürü Yunus Emre Başbuğ ile çok sayıda vatandaşın da katıldığı cenaze namazının ardından Lina Nazlı’nın cenazesi babasının ve akrabalarının omzunda Asri Mezarlık’a götürülerek toprağa verildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir