LGS 1. nakil sonuçları sorgulama sayfası! MEB LGS yerleştirme sonuçları açıklandı mı?

Milli Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında, yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları "http://meb.gov.tr" ve http://sonuc.meb.gov.tr adreslerinden erişime açıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Tercih yapan öğrencilerimizin yüzde 97’si istedikleri okullara yerleşti” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarının “meb.gov.tr” ve sonuc.meb.gov.tr adreslerinden erişime açıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 25 Temmuz’da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 95’inin istedikleri okula yerleştiğini hatırlattı.

ÖĞRENCİLERİN YÜZDE 97’Sİ İSTEDİKLERİ OKULLARA YERLEŞTİ

Bu oranın yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yükseldiğine dikkati çeken Özer, “Birinci nakil dönemi sonunda, tercih yapan öğrencilerimizin yüzde 97’si istedikleri okullara yerleşti.” ifadesini kullandı.

İKİNCİ NAKİL YERLEŞTİRME SONUÇLARI 8 AĞUSTOS’TA AÇIKLANACAK

Bugün başlayan yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvurularının 1-5 Ağustos tarihlerinde yapılabileceğini belirten Özer, şunları kaydetti:

“İkinci nakil yerleştirme sonuçları 8 Ağustos’ta açıklanacak. Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 8 Ağustos’ta tamamlanacak. İkinci nakil yerleştirme sonunda da hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 19 Ağustos’ta yerleştirme süreci tamamlanacak. Öğrenci ve velilerimizin hiçbir endişesi olmasın, çok az sayıda öğrencimiz kaldı onlar da müsterih olsunlar, süreç sonunda herkes mutlaka yerleştirilecek.”

 

LGS 1. nakil sonuçları erişime açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.