LGS 2. nakil sonuçları sorgulama sayfası! LGS 3. nakil başvuruları ne zaman?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının açıklandığını duyuran Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tercih yapan öğrencilerin yüzde 97.6'sının istedikleri bir liseye yerleştirildiğini belirtti. Peki LGS 2. Nakil sonuçları nasıl öğrenilir? LGS 3. nakil başvuruları ne zaman başlayacak? İşte detaylar…

featured

Bakan Özer, yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada 25 Temmuz’da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 95’inin istedikleri okula yerleştiğini, bu oranın yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yüzde 97’ye yükseldiğini hatırlattı.

İkinci nakil tercihlerinin de 1-5 Ağustos’ta alındığını ifade eden Özer, “LGS kapsamında, yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarını açıkladık. Sonuçlara göre, öğrencilerimizin yüzde 97.6’sı istedikleri okula yerleşti. Bu sürecin öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

LGS 3. NAKİL BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Böylece merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme sürecinin tamamlandığını bildiren Bakan Özer, iki nakil sürecinde de hiçbir okula giremeyen öğrencilerin, yerleştirme ve nakil komisyonları aracılığıyla yerleştirileceğini söyledi.

LGS 1. nakil sonuçları erişime açıldı

Bakan Özer, bu öğrencilerin başvurularının komisyonlarca 9-17 Ağustos’ta alınacağını ve 19 Ağustos’ta yerleştirme sürecinin tamamlanacağını kaydederek, “Bir kez daha hatırlatmak isterim ki; öğrenci ve velilerimiz bu konuda müsterih olsunlar. 19 Ağustos tarihi itibarıyla tüm öğrencilerimiz liselere yerleşmiş olacaklar.” diye konuştu.

LGS 2. NAKİL SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir