KYK düzenlemesi tamamlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan o tarihte açıklayacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı, KYK borçları ile ilgili kapsamlı çalışmasını bitirdi, gençlerin mağduriyet yaşamaması adına yapıcı bir çözüm hazırlandı. Düzenlemenin detayları 18 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemde kamuoyunda sık sık gündeme gelen üniversite öğrencilerinin KYK kredi borçları ile ilgili çalışmaların pazartesi günü kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı duyurulmuştu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, Bakanlığın KYK kredi borçları ile ilgili uzun bir süredir çalışmalarını sürdürdüğü ve bu çalışmaların tamamlandığı belirtildi.

Buna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, üniversite öğrencilerinin mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla KYK kredi borçları ile ilgili çalışmanın hızlandırılarak 2022-2023 akademik yılı Güz Dönemine kadar tamamlanmasını istedi.

İlgili konunun siyasi bir malzeme aracı olmaması amacıyla çalışmaların kamuoyuna duyurulmadan devam ettiğini belirten yetkililer, bakanlığın kapsamlı bir çalışma yürüterek bu süreçte gençlerin mağduriyet yaşamamaları için yapıcı bir çözümün hazırlandığını belirtti.

KYK kredi faizleri silinecek mi? Bakan Kasapoğlu kabine toplantısını işaret etti

18 TEMMUZ’DA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURACAK

KYK kredi borçları ile ilgili çalışma 18 Temmuz’da gerçekleşecek olan kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulacak.

KYK düzenlemesi tamamlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan o tarihte açıklayacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.