KYK borçları silindi mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada KYK borçlularına müjdeyi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "KYK geri ödemelerinin sadece alınan kredi rakamı üzerinden yapılmasını kararlaştırdık. Yani sadece ana para." dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saraçhane Meydanı’ndaki 15 Temmuz Anma Programı’nda yaptığı konuşmada, KYK müjdesi için de ilk Kabine Toplantısı’nı işaret etmişti.

“Gençlerimizi faize kurban etmeyiz”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, faizin düşmanı olduklarını ve ilk Kabine Toplantısı’nda bu konuya ilişkin bir düzenleme yapacaklarını açıklamış ve ”Biz gençlerimizi faize kurban etmeyiz. Hatta enflasyona da kurban etmeyiz. Biz çalışmamızı yapıyoruz.” demişti.

CUMHURBAŞKANI MÜJDEYİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine sonrası yaptığı açıklamada müjdeyi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gençlerimizi elbette böyle bir yükün altında bırakamazdık. Biraz önceki kabine toplantımızda kredi geri ödemelerinin herhangi bir enflasyon farkı veya faiz uygulaması olmaksızın sadece alınan kredi rakamı üzerinden yapılmasını kararlaştırdık.”

“Kredi geri ödemelerinde 26 milyar liranın üzerinede bir yükü gençlerimizin üzerinden kaldırmış olacağız.”

“BU UYGULAMADAN HALEN KREDİ GERİ ÖDEMESİ YAPAN TÜM ÖĞRENCİLERİMİZ YARARLANACAK”

“Böylece mezun olup geri ödemesi başlayacak 1 milyon 49 bin, kredi almış ancak henüz mezun olmamış 812 bin, geri ödemesi Vergi Daireleri’nce takip edilen 1 milyon 295 bin olmak üzere toplam 3 milyon 157 bin gencimizin öğrenim kredisi sorunu kökten çözmüş oluyoruz.”

 

KYK borçları silindi mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.