Alkol alıp Kur’an-ı Kerim yakan İzmirliler büyük tepki çekmişti! Bakan Soylu’dan flaş gözaltı açıklaması geldi

İzmir Çiğli'de rakı masasında Kur’an-ı Kerim’i yırtarak ateşe verdikleri videoyu sosyal medya hesaplarından paylaşan 2 şahıs, daha sonra videoyu sildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise ilgili video ile ilgili konuşarak, "İki edepsizin kimlikleri Emniyet Teşkilatımızca tespit edildi ve savcılık talimatı ile gözaltına alındılar" ifadelerini kullandı.

featured

İzmir’in Çiğli ilçesinde 26 Eylül günü sosyal medyaya düşen görüntüler, izleyenleri şoke etti. Rakı masasında alem yapan iki saygısız, kimsenin beklemediği bir provakasyona imza attı.

GÖZALTINA ALINDIRILAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili konuşarak, “İzmir’de Kur’an-ı Kerim’e saygısızlık yapan iki edepsizin kimlikleri Emniyet Teşkilatımızca tespit edildi ve savcılık talimatı ile gözaltına alındılar” ifadelerini kullandı.

KUR’AN-I KERİM’İ YIRTTILAR

İnsanların inançlarıyla dalga geçen 2 şahıs, yanlarında bulunan Kur’an-ı Kerim’i yırtarak ateşe verdi. Söz konusu şahıslar, o anlara ilişkin çektikleri görüntüleri sosyal medya hesaplarında paylaştı.

BİRİ YAKTI DİĞERİ ALAY ETTİ

Kutsal kitabı yırtıp yakan arkadaşını cep telefonu kamerasıyla görüntüleyen şahıslardan diğerinin de İslam’a ve Müslümanlara yönelik hakaret ettiği anlar görüntülere yansıdı.

VİDEO SİLİNDİ

İHA’nın haberine göre, İslam’a ve Müslümanlara küfür ve hakaret yağdıran şahısların, daha sonra videoyu hesaptan sildikleri tespit

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir