Kurtlar Vadisi’nin ‘Deve Tuncay’ı Osman Wöber’den acı haber!

Bir döneme damgasını vuran Kurtlar Vadisi ve devam filmi Pusu’da ‘’Deve Tuncay’’ rolüyle milyonların tanıdığı Avusturyalı-Türk oyuncu ve yönetmen Osman Wöber’den acı haber geldi. Usta oyuncu Zafer Algöz, Twitter’dan yaptığı paylaşımla Wöber’in hayatını kaybettiğini duyurdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü oyuncu Osman Wöber, kalp krizi sebebiyle yaşamını yitirdi. Wöber’in vefatını usta oyuncu Zafer Algöz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Algöz, paylaşımında “Sevgili arkadaşımız Osman Wöber ani bir kalp kriziyle veda etmiş diye haber geldi az önce. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Osman Wober.jpgg

OSMAN WÖBER KİMDİR?

Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı “Tuncay Kantarcı” rolüyle hafızalarda yer edinen Osman Wöber, 27 Şubat 1960’da Ankara’da dünyaya geldi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde eğitim gören oyuncu, tiyatroya Devlet Tiyatrolarında başladı. Öğrencilik döneminde Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında çeşitli roller aldı.

Oyunculuk kariyerinde tiyatronun yanı sıra birçok dizide rol alan Osman Wöber, “Öteki Taraf”, “Organize İşler”, “Cumhuriyet” ve “Sekizinci Saat”in de aralarında olduğu filmlerin oyuncu kadrosunda yer aldı.

 

Kurtlar Vadisi’nin ‘Deve Tuncay’ı Osman Wöber’den acı haber!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.