Kürtçe Sevgililer Günü mesajları

14 Şubat Sevgililer Günü tüm çiftler ve sevenler tarafından kutlanıyor. Bu özel günde çiftler ya da sevgiyi yürekten hisseden herkes sevdiklerine özel mesajlar göndererek ne kadar çok sevdiklerini anlatmaya çalışıyor. Siz de sevdiğinize hediyelerinizle birlikte özel bir mesaj yollamak isterseniz; resimli, uzun, romantik, kısa hatta komik Kürtçe 14 Şubat Sevgililer Günü mesajlarını derledik.

featured

14 Şubat Sevgililer Günü için her dilin ayrı bir “seni seviyorum” gibi sevgi sözleri vardır. Yılın bu en romantik günü, sevdiğiniz insanın sizin için ne ifade ettiğini göstermeniz için mükemmel bir zamandır. Bu özel günde sevenler birbirlerinin kalplerine fısıldar, aralarındaki aşkın pekişmesine fırsat verir.

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJLARI KÜRTÇE

14 Şubat’ta kutlanan Sevgililer Günü’nde hediyenin yanında bir de kart notu yazma stresinden kurtaracak hazır sevgililer günü mesajlarını ve SMS metinlerini listeledik.

Seni sevmeme izin verdiğin ve karşılığında beni sevdiğin için teşekkür ederim. Benim olduğun için çok şanslıyım. Sevgililer Günün kutlu olsun aşkım!

Spas dikim ku hişt ku ez ji te hez bikim û di berdêla wê de ji min hez kir. Ez pir bextewar im ku te heye. Roja Evîndaran pîroz be evîna min!

Seni sevmek, hayatın çok daha güzel görünmesini sağlamak için yapılabilecek en kolay şeylerden biri … Seni seviyorum ve seni asla bırakmak istemiyorum. Benim için hayatın olmazsa olmazı sensin. Aşkım, her Sevgililer Günü’nde birlikte olmak dileğiyle…

Hezkirina te yek ji hêsantirîn tişt e ku meriv dikare bike ku jiyan pir xweştir xuya bike… Ez ji te hez dikim û ez tu carî naxwazim te bihêlim. Ji bo min, hûn di jiyanê de neçar in. Evîna min, ez dixwazim her Roja Evîndaran bi hev re bin…

Senin gibi hoş bir kadına/adama, yılın her günü ne kadar muhteşem olduğu anlatılmalı. Ama bugün özellikle aşkına destan yazmak istiyorum. Sevgililer Günün kutlu olsun bebeğim!

Ji jinek/zilamek wek te re divê bê gotin ku ew her rojên salê çiqas ecêb e. Lê îro ez bi taybetî dixwazim ji bo evîna te destanekê binivîsim. Roja Evîndaran pîroz be pitik!

Her sabah uyandığımda kendime, “Böyle birini hak etmek için ne yaptım?” diye soruyorum. Meleğim, Sevgililer Günün kutlu olsun!

Her sibe gava ku ez ji xew radibim ji xwe dipirsim, “Min çi kir ku ez heqê yekî wiha bikim?” Ez dipirsim. Roja Evîndaran pîroz be, milyaketê min!

Seninle tanışana kadar hayatımın mükemmel olduğunu düşünüyordum. Hayatımda senin gibi harika bir kadın/adam olmadan tüm bunların eksik olduğunu gösterdin. Seni her zaman seveceğim. Sevgililer Günün kutlu olsun!

Min digot qey jiyana min bêkêmasî bû heya ku min te nas kir. Te nîşanî min da ku ev hemî bêyî jinek/zilamek ecêb wekî te di jiyana min de ne temam e. Ez hertim te hez dikem. Roja Evîndaran pîroz be!

EŞE KÜRTÇE SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJLARI

Sen benimsin ve ben seninim. Kalbim de hep böyle seninle olacak. Hayatımın geri kalanında senden asla ayrılmayacağıma söz veriyorum. Sevgililer Günün kutlu olsun karıcığım/kocacığım.

Tu yê min î û ez yê te me. Dilê min dê her tim bi we re be. Ez soz didim ku heta dawiya jiyana xwe tu carî te nehêlim. Roja Evîndaran pîroz be jina/mêrê min.

Seni ne kadar sevdiğimi hiçbir kelime ifade edemez. Bu yüzden seni her zaman yanımda istiyorum. Sevgililer Günün kutlu olsun sevgili karım/kocam.

Tu peyv nikare bêje ku ez çiqas ji te hez dikim. Ji ber vê yekê ez her tim li kêleka te dixwazim. Roja Evîndaran pîroz be jina/mêrê min ê delal.

Sana her baktığımda, hayatımın büyük bir parçası haline geldiğine hala inanamıyorum. Sana bakıyorum ve Tanrı’nın beni ne kadar çok sevdiğini anlıyorum, çünkü bana dünyadaki en güzel armağanı verdi. Seni çok seviyorum sevgilim, Sevgililer Günün kutlu olsun!

Her cara ku ez li te dinêrim, dîsa jî ez nikarim bawer bikim ku tu bûyî beşek mezin ji jiyana min. Ez li te dinêrim û fam dikim ku Xwedê çiqas ji min hez dike ji ber ku wî diyariya herî xweşik a cîhanê da min. Ez ji te pir hez dikim delal, Roja Evîndaran pîroz be!

Aşkım, beni ve çocuklarımızı sevdiğin için teşekkür ederim. Sana her gün sevgimi ve şükranımı gösterememiş olabilirdim, ama biliyorum ki her zaman kalbimde olacaksın. Sevgililer Günün kutlu olsun!

Evîna min, spas ji bo hezkirina min û zarokên me. Dibe ku min nikarîbû her roj hezkirin û spasdariya xwe nîşanî we bidim, lê ez dizanim hûn ê her dem di dilê min de bin. Roja Evîndaran pîroz be!

Hayatıma girmeden önce, hiçbir yönüm yok. Benim ışığım, güneşim, umudum, şimdim ve geleceğim oldun. Seni çok seviyorum karıcığım/kocacığım. Sevgililer Günün kutlu olsun!

Berî ku tu têyî jiyana min, tu rêgezek min tune. Tu bûyî ronahiya min, roj, hêviya min, niha û pêşeroja min. Ez ji te pir hez dikim jina/mêrê min. Roja Evîndaran pîroz be!

KOMİK SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJLARI

Tüm kalbim, akciğerim, karaciğerim ve dalağım ile Sevgililer Gününü kutluyorum aşkım!

Cejna Evîndaran bi hemû dil, pişik, kezeb û zikê min, evîna min!

Yapabilseydim, tüm aşkımı senin için toparlayıp bir hediye kutusuna koyardım. Ama bu kadar büyük bir kutu yapamazlar aşkım. Sevgililer Günün kutlu olsun!

Ger min bikariba, min ê hemû evîna xwe ji te re pak bikira û têxim qutiyeke diyariyê. Lê ew nikanin qutiyek weha mezin çêkin, evîna min. Roja Evîndaran pîroz be!

Söz veriyorum, Facebook’taki durumunuz bu Sevgililer Günü’nden sonra ‘karmaşık’ olmayacak. Sevgililer Günün kutlu olsun bebeğim!

Ez soz didim, statûya we ya li ser Facebookê piştî vê Roja Evîndaran dê ‘tevlihevî’ nebe. Roja Evîndaran pîroz be pitik!

Twitter’daki duygusal tweet’lerden birini sana yazmak yerine direkt konuya giriyorum. Sevgililer Günün kutlu olsun bebeğim!

Li şûna ku ez yek ji tweetên hestyarî li ser Twitter ji we re binivîsim, ez rasterast diçim ser xalê. Roja Evîndaran pîroz be pitik!

14 şubat mesajı kürtçe

UZUN SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJLARI

Seni her gün daha çok seviyorum. Gözlerim kapalıyken bile seni görebilir ve sevgimizi kalbimin derinliklerinde hissedebilirim. Seni her hücremle seviyorum. Biricik sevgilim, Sevgililer Günün kutlu olsun!

Ez her roj bêtir ji te hez dikim. Bi çavên girtî jî, ez dikarim te bibînim û evîna me di kûrahiya dilê xwe de hîs bikim. Bi her şaneya xwe ez ji te hez dikim. Roja Evîndaran pîroz be, delalê min!

Seninle tanışmadan önce birinin gözlerine bakmanın ve sebepsiz yere gülümsemenin nasıl bir şey olduğunu bilmiyordum. Aşkın hayatta kalmam için gereken tek şey. Sen başıma gelen en iyi şeysin sevgilim. Sevgililer Günün kutlu olsun!

Beriya ku ez te nas bikim, min nizanibû ku meriv li çavê yekî dinêre û bê sedem bişirîn çawa ye. Evîna te ji bo saxbûna min tenê hewce ye. Tu tişta herî baş î ku ji min re bûye delal. Roja Evîndaran pîroz be!

Bebeğim, güne her gün mutlu başlama sebebim olduğun için teşekkürler. Her günümü daha değerli hale getiriyorsun. Bu hayatta sana sahip olduğum için çok şanslıyım. Bugün sana gönderdiğim çikolatalar, senin tatlılığın ile rekabet bile edemez, Sevgililer Günün kutlu olsun!

Pitik, spas ji bo ku hûn sedemê min in ku ez roja her roj bi kêfxweşî dest pê bikim. Tu her roja min bi qîmettir dikî. Ez pir bextewar im ku hûn di vê jiyanê de hene. Çîkolatayên ku min îro ji te re şandin jî nikarin bi şîrîniya te re hevrikiyê bikin, Roja Evîndaran pîroz be!

Bana Sevgililer Günü için ne istediğimi sormuştun. Ne pahalı mücevherler ne de güller… Sıcak bir tebessüm ve ılık bir öpüş, beni dünyanın en mutlu insanı yapmaya yeter. Seni çok seviyorum aşkım, Sevgililer Günün kutlu olsun!

Te ji min pirsî ku ez ji bo Roja Evîndaran çi dixwazim. Ne zêrên biha û ne jî gul… Kêşeke germ û ramûsanek germ têra min dikin ku ez bikim mirovê herî bextewar ê dinyayê. Ez ji te pir hez dikim evîna min, Roja Evîndaran pîroz be!

Seninle tanışmadan önce, gerçek aşkın sadece kitaplarda ve filmlerde olduğunu düşünürdüm. Hayatıma girdiğin an bu fikrim değişti. Umarım aşkımız, mutlu sonla biten kitap ve filmlerdeki gibi olur. Sevgililer Günün kutlu olsun aşkım!

Berî ku ez te nas bikim, min digot qey evîna rastîn tenê di pirtûk û fîlman de heye. Wê gavê ku hûn hatin nav jiyana min fikra min guhert. Hêvîdar im evîna me wek pirtûk û fîlmên bi dawî be. Roja Evîndaran pîroz be evîna min!

ANLAMLI SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJLARI

Sevgililer Günün kutlu olsun bebeğim! Bana her gün gerçek aşkın neyle ilgili olduğunu gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Seni her zaman ve sonsuza kadar seveceğim!

Roja Evîndaran pîroz be pitik! Spas dikim ku hûn her roj nîşanî min didin ku evîna rastîn çi ye. Ez ê her û her û her ji te hez bikim!

Sensiz ben olmazdım. Bu kadar basit. Seni bütün kalbimle seviyorum. Sevgililer Günün kutlu olsun bebeğim!

Ez ê bêyî te nebûm. Ew qas hêsan e. Ez ji dil ji te hez dikim. Roja Evîndaran pîroz be pitik!

Kalbimi, tatlı bir bahar gününde uçan kelebek kadar hafif ve kaygısız hissettiriyorsun. Sevgililer Günün kutlu olsun aşkım!

Tu dilê min dikî sivik û bê xem wek bilbilekî ku di rojeke xweş a biharê de difire. Roja Evîndaran pîroz be evîna min!

Gül veya çikolata yerine sana çok daha özel bir hediye sunuyorum: Devamlı ve sonsuz aşkım! Sevgililer Günün kutlu olsun, seni her zaman seveceğim!

Li şûna gul û çîkolata, ez diyariyek pir taybetîtir pêşkêşî we dikim: evîna min a domdar û herheyî! Roja Evîndaran pîroz be, ez ê her dem ji te hez bikim!

Aşk, biri hayatına girip özel bir anlam kazandırana kadar sadece üç harfli bir kelimedir. Aşkın hayatımı değiştirdi, bu yüzden sana minnettarım. Sevgililer Günün kutlu olsun!

Evîn tenê peyvek sê tîpî ye heya ku kesek têkeve jiyana we û wateyek taybetî bide wê. Evîna te jiyana min guhertiye, ji ber vê yekê ez spasdarê te me. Roja Evîndaran pîroz be!

kürtçe 14 şubat sevgililer günü mesajı

Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi sensiz olmaz!

Jiyan ne bê hesret e, hesreta bê hezkirin, evîn bê te nabe!

Unutma ki sevmek daima beraber olmak değil, sensizken bile seninle olabilmektir. Seni seviyorum!

Bînin bîra xwe ku hezkirin ne ew e ku her gav bi hev re bin, lê bi we re be jî dema ku hûn nebin. Ez hej te dikim!

Sen en büyük sevgiyi hak edecek kadar mükemmel ama herkesin sevmeyi hak edemeyeceği kadar özelsin. Sevgililer günümüz kutlu olsun sevgilim.

Tu têra xwe bêkêmasî yî ku layiqê evîna herî mezin bibî, lê ji bo ku her kes layiqê evînê bibe pir taybetî yî. Roja Evîndaran pîroz be delalê min.

Verilebilecek en güzel hediyeydi sevgin, görebileceğim en güzel görüntü, sevdaların en deriniydi. Sesini duyabilmek büyük mutluluk, binlerce teşekkür binlerce sevgi sana sevgilim, Sevgililer Günümüz kutlu olsun.

Evîna te diyariya herî xweş bû ku dikaribû were dayîn, wêneyê herî xweş bû ku min bidîta, kûrtirîn evîn bû. Kêfxweşiyeke mezin e ku dengê te dibihîzim, hezar spas û hezar hezkirin ji te re ezîzê min, Roja Evîndaran pîroz be.

Sevgilerin en yücesi tadılabilecek hazzın en doyumsuz olanı buı yaşadığım, koklanabilecek en güzel koku, yaşanmış en büyük aşk bizimkisi. Seni seviyorum.

Ji evînê ya herî bilind, ji kêfa herî bêtehm a ku tê tamkirin, ev bêhna herî xweş e ku min jiyaye, bêhna herî xweş a ku tê bêhnkirin, evîna herî mezin a ku heya niha hatiye jiyîn. Ez hej te dikim.

Gönlüme taht kurdun, gönlümün sultanı oldun, gece gökyüzünde parlayan yıldızım, sabah ise ruhuma doğan güneşim oldun. Sevgililer Günün kutlu olsun!

Te di dilê min de text danî, Tu bûyî siltanê dilê min, tu bûyî stêra min a bibiriqîn li ezmanê şevê, û tu bûyî tava min ku serê sibê berbi canê min ve diçe. Roja Evîndaran pîroz be!

kürtçe sevgililer günü mesajı

Aşk: Nerden eseceği belli olmayan bir fırtına gibidir. Sen de benim en büyük fırtınamsın. Sevgililer Günün kutlu olsun.

Evîn: Mîna bahozekê ye ku nizane wê ji ku bibare. Tu jî tofana min a herî mezin î. Roja Evîndaran pîroz be.

Efsaneler der ya, her gökkuşağının altında bir hazine yatarmış. Sen benim gökkuşağımın sonu, en değerli hazinemsin… Sevgililer Günümüz kutlu olsun.

Legend dibêjin ku di bin her keskesorê de xezîneyek heye. Tu dawiya kevanê min î, xezîneya min a herî bi qîmet… Roja Evîndaran pîroz be.

Belki yanında değilim ama dün de, bugün de, yarın da yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım! Sevgililer Günümüz kutlu olsun.

Belkî ez ne bi te re me, lê bi qasî dilê te duh, îro û sibê bi te re me. Gava ku tu xwe tenê hîs bikî, destê xwe deyne ser dilê xwe; Ez her dem li wir im! Roja Evîndaran pîroz be.

Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum. Benim şimdi kaç yıldızım var biliyor musun? Benim artık bir gökyüzüm var. Sevgililer Günümüz kutlu olsun sevgilim.

Her ku ez li te difikirim, stêrkek di dilê xwe de xêz dikim. Ma hûn dizanin niha çend stêrên min hene? Niha ezmanek min heye. Roja Evîndaran pîroz be delalê min.

Gönlüme taht kurdun, gönlümün sultanı oldun, gece gökyüzünde parlayan yıldızım, sabah ise ruhuma doğan güneşim oldun. Sevgilim! Gün bizim günümüz. Kutlu olsun!

Te di dilê min de text danî, Tu bûyî siltanê dilê min, tu bûyî stêra min a bibiriqîn li ezmanê şevê, û tu bûyî tava min ku serê sibê berbi canê min ve diçe. Îrro halê we çawa ye! Îro roja me ye. Pîroz be!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir