Kulis: Kafe ve restoranlar şubatta açılıyor mu? Normalleşmeye ne zaman geçilecek?

featured

Korona önlemleri kapsamında kafe, restoran, kahvehane, hamam, düğün salonları kapatıldı. Ne zaman açılacağı ise merak konusu oldu. Yeni tedbirlerin alınması ya da mevcut tedbirlerin gevşetilmesi noktasında gözler AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün toplanan Kabine toplantısına çevrildi.

Yılın ilk Kabine toplantısı bugün 15.00’de Beştepe’de başladı. Toplantıda öncelikle korona virüsle mücadele kapsamında alınan tedbir kararlarının değerlendirilmesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde atılacak adımlar masaya yatırılacak. Bu kapsamda, sokağa çıkma kısıtlamalarının vakalar üzerinde etkisi değerlendirilecek.

KAFE VE RESTORANLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Yeniçağ’ın haberine göre; Milyonlarca vatandaş, “Restoranlar ne zaman açılacak?”, “Kafeler ne zaman açılacak?” sorularını sıkça aratmaya başladı. Peki, bar, restoran, kafe, pastane, kıraathane açılacak mı? Restoran, kafe, pastane, kıraathanelerle ilgili yeni açıklama bekleniyor.

Edinilen bilgilere göre, normalleşme takviminin büyük oranda oluşmaya başladığı ve Şubat ayında kafe ve restoranların açılmasının öngörüldüğü belirtildi.

YÜZME HAVUZLARI, HAMAMLAR, SAUNALAR VE MASAJ SALONLARI AÇILACAK MI?

Korona tedbirleri kapsamında yüzme havuzları, hamamlar, saunalar ve masaj salonlarının da normalleşme takviminde Mart ayında açılmasının öngörüldüğü ifade edildi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir