Kripto tosuncuk Faruk Fatih Özer’in son WhatsApp konuşmaları ortaya çıktı! Görüntülü konuşmada ağlamış…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Faruk Fatih Özer’in hakkında yakalama kararı olan babası Zülküf Özer, oğlunun dolandırıcılık yaptığına inanmadığını, tanıyan kimsenin de ihtimal vermediğini söyledi.

Hürriyet’ten Aydemir Kadıoğlu’nun haberine göre, baba Özer şunları anlattı: “Olan biteni televizyonlardan öğrendim. Kendisiyle görüşemedim. Beni aramadı. Ben böyle bir şeye hiç ihtimal vermiyorum, tanıyanlar da vermiyor. Pazar günü iftar için geldi, birlikte iftar yaptık. Biraz durgundu. Ufak tefek sorunları olduğunu söyledi. ‘Dua edin’ dedi. ‘Bir tane ortak bulabilirim’ dedi.

Oğlum bizimle yaşıyordu. Bize gideceğini falan söylemedi. Eşyasını da toplamadı. Pandemi süresinde evde yaşlılarımız olduğu için eve pek gelmezdi. Maslak’taki evde kalıyordu.”

Yatırımcıların parasıyla nasıl kaçtı?

Yaklaşık 2 milyar dolarla kaçtığı iddia edilen Faruk Fatih Özer’in, yatırımcıların paralarını nasıl aldığı ise henüz netleşmiş değil. Ancak oluşturulan sisteme bakıldığında uzmanlar konu ile ilgili bazı tahminlerde bulunuyor.

Buna göre yatırımcıların aldığı kripto paralar aracı kuruluşun veri merkezinde saklanıyor. Thodex de kripto paralara yatırım yapmak isteyenler hizmet veren bir aracı kuruluş konumunda. Burada da yatırımcılar kripto para almak için Thodex’e fiziki para yatırıyor. Yatırılan paralar aracı kurumun banka hesabında toplanıyor. İşte bu nokta bazı tehlikeleri de beraberinde getiriyor.

Uzmanlara göre bu hesaplara yatırılan fiziki ya da kripto paralar şirket inisiyatifine bırakılmış oluyor. Özer’in de bu boşluktan faydalanarak yatırımcıların paralarını kendi hesabına aktardığı ve aldığı paralarla yurt dışına kaçmış olabileceği iddia ediliyor.

Kim bu Faruk Fatih Özer?

1993 doğumlu Faruk Fatih Özer’in babası Zülküf Özer Kocaeli’nde memurdu. Çocukluğu Darıca’da geçti. Lise 2’de okulu terk etti, çalışmaya başladı. Bilgisayara çok meraklıydı. Bilgisayarla internet üzerinden ilk yaptığı iş oyun sitesi kurmak oldu.

Daha sonra da kripto para işine girdi. Kısa sürede büyük bir servete erişti. Ağabeyi Güven Özer ve kız kardeşi Serap Özer’i de yanına aldı.

Faruk Fatih Özer kullandığı lüks arabalar, iyi giyim-kuşamı, düzgün konuşmasıyla kısa sürede çok sayıda kişinin güvenini kazandı. Sosyal medya hesabından satın aldığı lüks yatlar ve otomobillerle fotoğraflarını paylaştıkça, kolay para kazanma heveslilerinden daha fazla para topladı. Son olarak Maslak’ta kiraladığı bir rezidansta kalıyordu.

Sabaha kadar mesajlaştı

Faruk Fatih Özer yurtdışına çıktıktan sonra ise WhatsApp grubundan şirket çalışanlarıyla sabaha kadar yazışmayı sürdürdü. Özer mesajlarında “Korkmayın, panik yapmayın, her şey normale dönecek. Sizi mağdur etmeyeceğim” dedi. Mesajlar daha sonra kesildi.

“Telefonda ağladı”

THODEX sistemi üzerinden binlerce lira para kaybeden mağdurlar ise gün boyunca şirketten yetkili birilerine ulaşmaya çalıştı. Mağdurlardan Caner Şen polis operasyonu yapıldığı sırada ağabey Güven Özer’i telefonla aradı. Caner Şen, “Güven’i görüntülü aradım. Telefonu açtı. Beni görünce ağlamaya başladı. ‘Her şey düzelecek merak etmeyin’ dedi. Sonra telefonu kapattı” dedi.

Parasını kaptırınca intihar etti

Kağıthane’de kendisi ve müşterilerinin parasıyla Thodex üzerinden kripto para aldığı iddia edilen 50 yaşındaki emlakçı Caner Ünal, tüm parası gidince ofisinde başına tabancayla ateş ederek intihar etti.

İddialara göre, intihar eden Ünal’ın önündeki bilgisayarda kripto para ekranı açıktı. Polisler, bilgisayarına incelenmek üzere el koydu. Ünal’ın işyeri komşularından Bahattin Yılmaz yaşananları, “Geçen hafta evini satıp kripto paraya yatırdığını söylemişti. Olay sabahı da dükkana uğradı, çok zararı olduğunu söyledi. 1 saat sonra silah sesi duyduk” diye anlattı.

Thodex vurgunu can aldı! İstanbul’da kripto para borsasında her şeyini kaybeden emlakçı Caner Ünal intihar etti

THODEX firmasında 750 bin lira değerinde kripto parası bulunduğunu söyleyen müteahhit Kadir Ceylan ise sokağa çıkma yasağına rağmen Göztepe’de bulunan şirket adresine gelerek bilgi almak istedi.

Ceylan, “Yaklaşık 2 yıldır kripto para alıyorum. Faruk Fatih Özer’i de tanıyorum. Yaşı küçük olmasına rağmen çok kibar bir çocuktu. Zehir gibi kafası vardı. Bu da bize ders olsun. Küçük bir çocuğun güler yüzüne kandık” diye konuştu.

Kripto tosuncuk Faruk Fatih Özer’in son WhatsApp konuşmaları ortaya çıktı! Görüntülü konuşmada ağlamış…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.