KPSS Lisans oturumu iptal mi edilecek? 2022 KPSS iptal mi, son durum ne?

KPSS sonuçlarının açıklanmasına kısa bir zaman kala ikinci kez gerçekleştirilen sınav ile ilgili başka bir iddia öne sürüldü. Kamuda memur ve personel olmak isteyen kişiler 18 Eylül tarihinde düzenlenen lisans oturumundaki soruların bazı yayınevleri ile benzer olduğunu öne sürerken "2022 KPSS iptal mi?" sorusunu beraberinde getirdi. İşte KPSS hakkında detaylar...

featured

ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS sınavının cevap anahtarı geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. Gözler sınav sonucuna çevrilmişken Twitter başta olmak üzere birçok sosyal medya platformu üzerinden yapılan yorumlar sonrası “KPSS 2022 iptal olacak mı?” ve “KPSS yeniden iptal mi edilecek?” soruları yanıtını arıyor. İşte KPSS lisans oturumu ile ilgili merak edilen sorular ve yanıtları…

KPSS LİSANS OTURUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS lisans sınavı 18 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

KPSS İPTAL Mİ OLACAK?

Sosyal medya üzerinden ortaya atılan iddialar sonucu gündeme gelen “KPSS lisans oturumu iptal mi?” sorusunun yanıtına ilişkin henüz resmi kaynaklardan gelen bir açıklama bulunmuyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapılması durumunda haberimizde yer vereceğiz.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimine göre; 18 Eylül’de başlayan KPSS maratonu, 9 Ekim tarihinde son oturumun yapılmasıyla bitecek. ÖSYM tarafından KPSS sonuçları 21 Ekim 2022 tarihinde açıklanacak.

KPSS SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, oturumların temel soru kitapçıkları ile cevap anahtarlarının yüzde 10’u yayımlandı.

Sınava başvuran adaylar temel soru kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabilecek.

KPSS yine mi iptal olacak? KPSS 2022 yine iptal olur mu? Birebir aynı sorular şoke etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir