Koray Aydın’dan ‘Mehmet Cengiz ile görüştü’ iddiasına cevap

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın Kemal Kılıçdaroğlu'nun "5'li Çete" dediği işadamlarıyla gizlice görüştüğü iddia edildi. Bunun üzerine bir açıklama yapan Koray Aydın, "Beşli Çete' temsilcisi ile görüştüğüm yönündeki alçakça iftiraların tam da İyi Parti'nin dayatmalara boyun eğmediği, cesurca bir dik duruş sergilediği ve kendi yolunu çizdiği bir zamanda gündeme getirilmesini, büyük Türk milletinin şaşmaz vicdanına ve takdirlerine sunuyorum" dedi.

featured

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın, ’beşli çete‘den Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’le görüştüğü yönündeki iddiayı yalanladı; yargı süreci başlatacağını söyledi. Kılıçdaroğlu’nun ‘beşli çete’ye yönelik açıklamalarının İYİ Parti’nin masadan kalkmasının nedenlerinden biri olduğu iddia edilmişti.

Benzer Haberler
iyi parti belediye meclisi
CHP, İYİ Parti’ye ödünç verdiği belediye meclis üyelerini geri çekiyor
ersan şen iyi parti
İYİ Partili Cihan Paçacı: ‘Ersan Şen’in adaylığını televizyondan izledik’
meral-aksener-altili-masa-aciklaması
Meral Akşener 6’lı masadan ayrıldı, İYİ Parti’de istifa dalgası başladı

‘ALÇAKÇABİR İFTİRA’

Koray Aydın kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Karanlık odaklar tarafından, şahsımı ve İyi Parti’yi karalamak amacıyla basın ve sosyal medyaya servis edilen “Beşli Çete” temsilcisi ile görüştüğüm yönündeki iddialar, alçakça bir iftiradır ve gerçek dışıdır” deyip şöyle devam etti:

‘HESAP SORACAĞIZ’

“Bu iftirayı atan ve yayanlar hakkında yargıda hesabı sorulacaktır. ‘Beşli Çete’ kavramını ilk kez ortaya atan ve Türk kamuoyuna mal eden İYİ Parti ve cesur liderimiz Sayın Meral Akşener’dir. Türk milleti emin olsun, İYİ Parti iktidarında “Beşli Çete”den, ülkemizin kaynaklarını yağmalayanlardan ve yolsuzluk yapanlardan mutlaka hesap sorulacaktır.”

ZAMANLAMASI MANİDAR

“Beşli Çete” temsilcisi ile görüştüğüm yönündeki alçakça iftiraların tam da İYİ Parti’nin dayatmalara boyun eğmediği, cesurca bir dik duruş sergilediği ve kendi yolunu çizdiği bir zamanda gündeme getirilmesini, büyük Türk milletinin şaşmaz vicdanına ve takdirlerine sunuyorum.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir