Kırşehir’de Hasan Aydoğan ve Şeyma Demir cinayetinde şok eden gelişme! Katiller kendilerini polis olarak tanıtmış…

Kırşehir'de 3 gündür kayıp olan Şeyma Demir'in cansız bedeni bulundu. Olayla ilgili 2 kişi tutuklanırken yeni detaylar ortaya çıktı. Demir'in bulunduğunda ellerinin kelepçeli, ayaklarının iple bağlı olduğu belirlendi. Şeyma'nın ensesinden tabancayla vurulduktan sonra nehre atıldığı tespit edildi. Öte yandan olayla kendisini polis gibi tanıtan ve Demir ile Aydoğan'ı öldürdüklerini ifade eden iki kişi tutuklanırken, Demir'in kayıp sevgilisi Hasan Aydoğan'ı arama çalışmaları ise devam ediyor.

featured

Kırşehir’de kayıp olan sevgililer Şeyma Demir ve Hasan Aydoğan ile ilgili yeni gelişme yaşandı. 18 yaşındaki Demir’in cansız bedenine ulaşıldı. Demir’in bulunduğunda ellerinin kelepçeli, ayaklarının iple bağlı olduğu belirlendi. Şeyma’nın ensesinden tabancayla vurulduktan sonra nehre atıldığı tespit edildi. Öte yandan olayla kendisini polis gibi tanıtan ve Demir ile Aydoğan’ı öldürdüklerini ifade eden iki kişi tutuklanırken, Demir’in kayıp sevgilisi Hasan Aydoğan’ı arama çalışmaları ise devam ediyor.

Kırşehir’deki kayıp sevgililerden Şeyma Demir ölü bulundu, Hasan Aydoğan’ı arama çalışmaları sürüyor

ORTADAN KAYBOLDULAR

Hasan Aydoğan ile kız arkadaşı olduğu belirtilen Şeyma Demir, 25 Mart’ta saat 16.00 sıralarında bir otomobil ile ortadan kayboldu. Çocuklarına ulaşamayan aileler, durumu polis ekiplerine bildirdi. Harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Bağbaşı Mahallesi, Ağbayır mevkisinde ormanda terk edilmiş otomobil ihbarı aldı. İncelemede otomobilin Hasan Aydoğan’a ait olduğu belirlendi. Polisin aramasında araçta ikiliye ait cep telefonları, mont ve Şeyma Demir’e ait kişisel eşyaların olduğu çanta bulundu.

KIZILIRMAK KIYISINDA ŞEYMA DEMİR’İN CESEDİ BULUNDU

Çalışmalarını sürdüren ekipler, dün sabah saatlerinde Şeyma Demir’in merkez ilçeye bağlı Kortolu köyü yakınlarındaki Kızılırmak kıyısında cesedini buldu. Demir’in cenazesi, otopsi için Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Ekipler, drone ile Kızılırmak’ta arama yaptı. Bu arada olay ile ilgili Sami A. ve Şefik E. gözaltına alındı. Şüphelilerin İl Jandarma Komutanlığı’ndaki sorguları devam ediyor.

ELLERİ KELEPÇELİ, AYAKLARI İPLE BAĞLI BULUNDU

Demir’in ölümüyle ilgili detaylar ortaya çıktı. Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakım Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Demir’in bulunduğunda ellerinin kelepçeli, ayaklarının ise iple bağlı olduğu belirlendi. Şeyma’nın ensesinden tabancayla vurulduktan sonra nehre atıldığı tespit edildi. Babası besici olan Şeyma’nın kent merkezinde babaannesi ile yaşadığı öğrenildi.

Şeyma ile birlikte kaybolan Hasan Aydoğan’ı arama çalışmaları ise sürüyor. Aydoğan’ın kısa süre önce askerden geldiği ve bir fabrikada işçi olarak çalıştığı belirtildi. Şeyma Demir ile Hasan Aydoğan’ın 2 yıldır sevgili oldukları ifade edildi. Yaşanan olayda hayatını kaybeden Şeyma Demir, otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün Akçaağıl köyünde toprağa verilecek.

KENDİLERİNİ POLİS OLARAK TANITIP ARAÇLARINA ALMIŞLAR

Öte yandan Şeyma Demir’in ölümü, Hasan Aydoğan’ın ise kaybolmasıyla ilgili gözaltına alınan Sami A. ve Şefik E.’nin Kırşehir Belediyesinde güvenlik görevlisi olarak çalıştıkları öğrenildi. Şüphelilerin, Bağbaşı Mahallesi Ağbayır mevkisinde otomobilde bulunan Hasan Aydoğan ve Şeyma Demir’e kendilerini polis olarak tanıttıktan sonra kendi araçlarına alarak, merkez ilçeye bağlı Kortulu köyüne hareket ettikleri öğrenildi. Ardından ise Şeyma Demir ve Hasan Aydoğan’ı tabancayla vurup öldürdükten sonra Kızılırmak Nehrine attıkları belirlendi. Ailenin kayıp başvurusu sonrası çalışma başlatan polis ve jandarma ekiplerinin otomobili gören güvenlik kamera görüntüsünün ortaya çıkmasıyla şüphelilere ulaştıkları öğrenildi. Şüpheliler emniyetteki sorgularında cinayeti itiraf etti.

“HENÜZ CESEDİMİZİ BULAMADIK”

Kaybolan Hasan Aydoğan’ın babası Sedat Aydoğan, oğlunun cenazesinin bulunduğu ile ilgili asılsız haberlerin yapıldığını belirterek, “Biz acımızla uğraşırken yalan haberlerle uğraşmayın” dedi.

Hasan Aydoğan’ın dayısı Ceylan Toklucu ise “Henüz cesedimizi bulamadık. Öğlen saatlerinde kızın cesedine ulaştık ama halen oğlumuzun cesedine ulaşamadık. Burada yoğun bir şekilde çalışma var. Lütfen rica ediyoruz. Bizi acımızla baş başa bırakın. Yanlış haberler yapmayın” ifadelerini kullandı.

TUTUKLANDILAR

Şeyma Demir’i (18) ile erkek arkadaşı kayıp olan Hasan Aydoğan’ı öldürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan güvenlik görevlisi Sami Aydoğan ve Şefik Ekici’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen iki şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir