58 yaşındaki tacizci profesör Harun Ö.’den skandal mesajlar: “Yatakta cezalandırırım seni”

Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi'nde eğitim veren Prof. Dr. Harun Öztürk'ün öğrencisine yolladığı taciz mesajları rezaletin boyutunu gözler önüne serdi.

taciz
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırıkkale Üniversitesi’nde yaşanan taciz olayı üniversiteyi karıştırdı. İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi’nde eğitim veren Prof. Dr. Harun Ö. öğrencisine yolladığı taciz mesajları rezaletin boyutunu gözler önüne serdi. Taciz edilen öğrenci, Prof. Dr. Harun Ö.’nun kendisine yolladığı mesajları sosyal medyadan paylaştı.

Sabah’ın haberine göre kadın öğrenci H.Ö.’nün kendilerine gönderdiği mesajların ekran fotolarını sosyal medya hesaplarında paylaşarak seslerinin duyurulması talebinde bulundu.

Kırıkkale24 sitesinin haberine göre kadın öğrenci E.A., sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda sistematik tacize maruz kaldıklarına dikkat çekti. E.A., ” Sınav kağıtlarımızı göstermeyerek, üzerimizde sınavları kullanarak baskı uygulayarak devam eden bu tacize sessiz kalmayacağız.” dedi.

MOBİNGE MARUZ KALIYORUZ

F.D. İsimli bir diğer öğrenci ise, “Kırıkkale Üniv. İİBF Fakültesinde eğitim vermekte olan bu kişi bizlere Whatsapp aracılığı ile mobing uygulayıp üstümüzde baskı kurmaya çalışıp, bu durumlar haricinde kız arkadaşlarımız taciz etmektedir. Bu kişinin üniversitede eğitim vermesi etik bir durum değildir” ifadeleri ile kendilerine mobing uygulandığını öne sürdü.

Harun Öztürk

PEK ÇOK TACİZ MESAJI

Sosyal medyada paylaşılan görsellerde öğretim görevlisinin öğrencisine, “Dün beni gerçekten çok etkiledin, çok mutlu oldum, bugün 47 defa adını söylüyorum, bir zahmet bir kelime yanıt vermiyorsun. Seni yatakta uzanırken düşünüyorum şimdi, elinde telefon, bir kelime yanıt verebilirsin gibi görüyorum. Gerçekten üzüldüm” dediği görülüyor.

Harun Öztürk

SKANDAL MESAJLAR

H.Ö’nün başka mesajlarında da şu ifadeler yer aldı:

“Yapabileceğim bir şey olursa haber ver. Senin için daha çok şey yapmak istediğimi biliyorsun. Senin yanında olmaktan mutlu oluyorum. İyi ki varsın. Bir yansıttığın sen bir de gerçek sen varsın. Gerçeğin harika ama dua et uzaktasın, yoksa yatakta ve takatin de yokken cezalandırırdım seni, Ağlama ceza her zaman kötü olmayabilir.”

Üniversiteden uzaklaştırılan ve hakkında soruşturma açılan Prof. H.Ö.’nün, apar topar emeklilik başvurusu yaptığı ifade edildi.

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
3
sinirli
Sinirli
2
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
58 yaşındaki tacizci profesör Harun Ö.’den skandal mesajlar: “Yatakta cezalandırırım seni”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir