CHP-HDP arasında ‘Pençe’ krizi! Kılıçdaroğlu’na HDP’li Ebru Günay’dan jet tepki

Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu ile ilgili paylaşım yapan Kılıçdaroğlu’nun paylaşımına HDP'den sert tepki geldi.

featured

Irak’ın kuzeyinde terör örgütlerine yönelik başlatılan Pençe Kilit operasyonu başarıyla devam ediyor. Geniş kapsamlı gerçekleştirilen operasyonda terör hedefleri tek tek yok ediliyor. Harekâtın başlamasının ardından açıklama yapan Kılıçdaroğlu‘na ortağı HDP’den tepki geldi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN PAYLAŞIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, başlatılan operasyonla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu paylaşımında: “Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit operasyonunda, dualarımız kahraman ordumuzla birlikte. Allah bu mübarek ayda, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin.” ifadelerini kullandı.

HDP’DEN JET TEPKİ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun operasyon paylaşımına ise HDP’den anında tepki geldi. Parti Sözcüsü ve Milletvekili Ebru Günay, Kılıçdaroğlu’nun paylaşımını alıntılayarak: “Muhalefet liderinin verdiği tepkiye bakar mısınız? Sizin Kürt sorununa çözümünüz bu mu?” ifadelerini kullandı.

Gürsoy paylaşımın devamında ise Kılıçdaroğlu’nu bu sözlerle tepki gösterdi: “Kürt sorunun çözümü ve Türkiye’nin demokratik geleceği, ölmek ve öldürmekten geçmiyor. Mübarek Ramazan ayında kan dökmek, ölümlere sebeb olmak yerine yaşatmayı ve çözümü savunmaktır kutsal olan.”

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir