Kılıçdaroğlu’na destek isteyen PKK elebaşı Bese Hozat’tan alçak tehdit: ”İç savaş çıkartırız”

Seçimlere kısa bir süre kala saflar da iyiden iyiye netleşiyor. Kılıçdaroğlu'na destek veren PKK'dan bir açıklama daha geldi. PKK elebaşlarından Bese Hozat, Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılmasını istedi. Kemal Kılıçdaroğlu’na destek çağrısında bulunan PKK elebaşı Hozat, “İç savaş çıkartırız” tehdidinde bulundu.

featured

Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere hazırlanırken, terör örgütü PKK’dan 7’li koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik destek açıklamaları gelmeye devam ediyor.

PKK’DAN KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK AÇIKLAMASI

Kılıçdaroğlu’nun, Kandil’in partisi HDP’yi ziyaretinin ardından PKK elebaşları Duran Kalkan ve Mustafa Karasu başta olmak üzere örgütün sözde üst düzey isimleri Kılıçdaroğlu’na destek olunması yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Kılıçdaroğlu’nun HDPKK ile görüşmesine göz yuman sözde milliyetçi İYİ Parti’den skandal görüşmeyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Böylece 7’li koalisyonun ortakları CHP ve İYİ Parti ile PKK’nın siyasi uzantısı HDP, Başkan Erdoğan düşmanlığında buluştu.

TERÖRİST BESE HOZAT KILIÇDAROĞLU’NA OY İSTEDİ

Yaşanan bu gelişmelerin ardından terör örgütü PKK’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na bir destek açıklaması daha geldi. Terör örgütünün yayın organı Medya Haber’e konuşan PKK/KCK’nın Sözde Yürütme Konseyi Eşbaşkanı ‘Bese Hozat’ kod adlı Hülya Oran, Kılıçdaroğlu’na oy isterken “iç savaş” tehdidinde bulundu.

BESE HOZAT’TAN ALÇAK TEHDİT

Terör örgütü PKK elebaşı Bese Hozat,14 Mayıs’ta yapılacak seçimleri Cumhur İttifakı’nın kazanması durumunda iç savaş çıkartacaklarını itiraf etti. Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın İmralı’daki mahkumiyeti üzerinden AK Parti MHP’ye karşı “faşist iktidar” diyerek alçak suçlamalarda bulunan Hozat, “Bu AKP-MHP faşist rejimi iktidarda kalırsa Türkiye’nin geleceğinin de ne olduğunu ortaya koyuyor. Bu bir iç savaşa çağrıdır. Bunun zeminini adım adım hazırlıyorlar. AKP-MHP faşizmi, Türkiye’de iç savaşın zeminini adım adım döşüyor. Bu İmralı işkence, tecrit sistemine, karşı çok güçlü mücadele etmek gerekiyor.” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir