Kılıçdaroğlu’nun adaylık ilanı gibi açıklaması 6’lı masayı karıştırdı: ‘Son noktayı Akşener koyar’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6'lı masanın desteğini istediği iddiası ve Gelecek Partisi'nin "Başbakanlık bizim hakkımız" çıkışının ardından İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Fatih Demirkol'dan çarpıcı bir paylaşım geldi. Demirkol, "Son noktayı Sayın Meral Akşener koyar" dedi.

featured

Muhalefet cephesinde hem Cumhurbaşkanı adaylığı hem de seçimlerin kazanılması durumunda geçilecek parlamenter sistemdeki olası başbakanlık tartışmaları nedeniyle hareketli saatler yaşanıyor.

KILIÇDAROĞLU “BENİMLE MİSİNİZ?” DİYE SORDU

İlk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de partililerine seslendiği konuşmada dikkat çeken ifadeler kullandı. Kılıçdaroğlu, “Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz?” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun sarf ettiği sözler salondakiler tarafından ayakta alkışlanırken, 2023 Haziran ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylık için ismi geçen Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’tan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yanıt olarak peş peşe paylaşımlar geldi.

Kendi partililerine bile güvenmeyen Kılıçdaroğlu isyan etti: ‘Artık karar verin, gerçekten benimle misiniz?’

ÖZDAĞ: BAŞBAKANLIK BİZİM HAKKIMIZ

Muhalefet cephesinden bir başka ses de Gelecek Partisi cephesinden geldi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, başbakanlığın Ahmet Davutoğlu’nun hakkı olduğunu belirterek, “Başbakanlık öncelikle bizim hakkımız. Meral Akşener, daha önce ‘Başbakanlığa adayım’ demişti. O önce konuştu, biz şimdi konuşuyoruz. Çünkü şimdi hak bizim. Çünkü bizim koltuğumuzu çaldılar” dedi.

DEMİRKOL: SON NOKTAYI AKŞENER KOYAR

Tüm bu tartışmalara İYİ Parti cephesinden ilk yanıt geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in danışmanı Fatih Demirkol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Son noktayı Sayın Meral Akşener koyar” paylaşımında bulundu.

Öte yandan İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Abdullah İlker Sungur’da yaptığı paylaşımda; “LİDER MERAL AKŞENER” ifadelerine yer verdi

“TABUTU YERDE KALSIN VEFAYI UNUTANIN”

Akşener’in bir diğer danışmanı Zekai Kaya da Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Benim Cumhurbaşkanı adayım Sayın Genel Başkanım Meral Akşener’dir. Tabutu yerde kalsın vefayı unutanın.” ifadelerini kullandı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir