Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan Kılıçdaroğlu’na Çelik’ten tepki: ‘Kimin kaçtığını 15 Temmuz’da gördük’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesini hedef alan sözlerine çok sert tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Kılıçdaroğlu, Sn Cumhurbaşkanımızla ilgili "kaçacak" ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür." ifadelerini kullandı.

featured

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve ailesini hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi. Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Sn Cumhurbaşkanımız ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır…” dedi.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK: İFTİRA KAMPANYASIDIR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar şöyle:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Sn Cumhurbaşkanımız ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır…

Kılıçdaroğlu, şimdiye kadar bir sürü temelsiz iddia ortaya atıp belge bilgi açıklayacağım dedi. Ancak açıklamaları hiçbir siyasi netice doğurmadı. Tüm bu açıklamalar çevre kirliliğinden başka birşey üretmemiştir.

“KİMİN TANKLARIN ARASINDAN KAÇTIĞINI 15 TEMMUZ’DA MİLLETİMİZ GÖRDÜ”

Kılıçdaroğlu, Sn Cumhurbaşkanımızla ilgili “kaçacak” ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür.

Kılıçdaroğlu’nun devlet bürokrasisini sürekli olarak tehdit etmesi, Türkiye Cumhuriyeti devletini işlemez hale getirmeye dönük bir teşebbüstür. Bu hiçbir şekilde siyasi bir yaklaşım değil, geçmişte örnekleri görülen bir vesayet arayışıdır.

“NEFRET SİSTEMİNE KARŞI DURMAYA KARARLIYIZ”

Kılıçdaroğlu’nun ülkemizi istikrarsızlaştırmaya dönük beyanları, cılız kalmaya mahkumdur. Bu beyanlar millet odaklı bir siyaset anlayışından yoksundur. Başkalarının dediklerinin kötü bir tercümesidir.

CHP yönetimi, siyasete nefret yazılımı yüklemeye çalışıyor. Bu CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın haketmediği bir durumdur. Nefret siyasetine karşı durmaya kararlıyız.

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Başkan Erdoğan ve ailesini hedef aldı. Kılıçdaroğlu, “Kaçma hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan yurt dışına devasa paralar aktarıyor. Vakıf süsü veriyor bunlara. Başında Erdoğan’ın aile bireyleri geliyor. Oturma ve çalışma izni çıkartmak istiyorlar. Bu bir kaç yüz kişiyle sınırlı. Ey Pensilvanya diyenler Kendi Pensilvanya’larını kurma peşimde. Sen bu planlarda yoksun suça karışmış bürokrat.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun iftira niteliğindeki açıklamalarına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sert tepki gösterdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir