Tescilli yalancı Kılıçdaroğlu’nun Man Adası iftirası elinde patladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tazminat ödeyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir iftirası daha elinde patladı. İstanbul Anadolu 15. Asliye Hukuk Mahkemesi; Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Man Adası" iddiasına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine toplam 100 bin TL tazminat ödenmesine hükmetti.

featured

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz yıllarda partisinin grup toplantısında, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakınlarının Man Adası’ndaki bir şirkete para gönderdikleri ve yurt dışına para kaçırdıkları” iddiasında bulunmuş, açılan çeşitli davalarda tazminatlara mahkûm olmuştu. En son Kılıçdaroğlu geçtiğimiz nisan ayında ise Yargıtay’ın Kılıçdaroğlu’na verilen tazminat davalarından üçünün bozulduğunu öne sürmüş ve bunun da gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkmıştı.

“YALAN BİR KERE DAHA TESCİLLENDİ”

İstanbul Anadolu 15. Asliye Hukuk Mahkemesi, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine tam 100 bin TL tazminat ödemesini hükmetti. Man Adası iftirasıyla açılan davanın sonucunu sosyal medyadan paylaşan Cumhurbaşkanının avukatı Mustafa Doğan İnal kararı şöyle duyurdu: “Yalancı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Man Adası iftirası davalarından biri daha yerel mahkemede sonuçlandı ve yalan bir kere daha tescil edildi. İstanbul Anadolu 15. Asliye Hukuk Mahkemesi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yalan ve iftiraları için Sayın Cumhurbaşkanımız ve ailesine toplam 100 bin tazminat ödenmesine hükmetti.”

Kararda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ailesinden Burak Erdoğan, Bilal Erdoğan, Esra Albayrak, Sümeyye Erdoğan, Mustafa Erdoğan’a toplamda 100 bin lira manevi tazminat hükmedildiği belirtildi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir