Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş’a saldırıda 9 gözaltı

Alevi Vakıfları Federasyonu İkinci Başkanı ve Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş‘a saldırıyla ilgili 9 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alevi Vakıfları Federasyonu İkinci Başkanı ve Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş‘a evinin önünde kimliği belirsiz kişiler tarafından düzenlenen saldırıyla ilgili 9 kişi gözaltına alındı.

Kartal Cemevi Başkanı ve Alevi Vakıfları Federasyonu İkinci Başkanı Selami Sarıtaş, 5 Ağustos akşamı saatlerinde Kartal Cemevi’ndeki Muharrem Ayı programından döndüğü sırada, Orhangazi Mahallesi’ndeki evinin önünde motosikletli, kasklı 2 kişi tarafından saldırıya uğradı saldırganlar, daha sonra olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Selami Sarıtaş’a saldırıyla ilgili bugün 9 kişi gözaltına alındı. Sarıtaş yaşadıklarını şu sözlerle anlatmıştı:

Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş’a evinin önünde alçak saldırı!

“HAKARET, KÜFÜR EDEREK YUMRUK ATTI”

– Motosikletli karşı yönden geldi. Süratim yavaştı. Motosikletli önüme kırdı. Ben de durmak zorunda kaldım. Bana bir şey soracaklar zannettim. 2 kişilerdi. Öndeki kasklı, arkadaki kapüşonlu ve maskeliydi.

– Arkadaki indi yanıma geldi. ’15 numara neresi?’ diye sordular. Ben de geride kaldığını söyledim. Camım yarıya kadar açıktı. Sonra bana hakaret, küfür ederek yumruk atmaya başladı. Kapıyı açmaya çalıştı.

– Açamadı kapıyı. Sonra bir arbede yaşandı. 3-4 dakika sürdü. Ben kendimi yan koltuğa atarak ayaklarımla kendimi savunmaya çalıştım. Bana sürekli yumruk atarak darbediyordu. Ben de yaralandım.

– Araç durunca bir süre daha kargaşa devam etti. Aracın kornasına sürekli basılı tuttum. O sırada motosikletten inmeyen kişinin yanına giderek motora binip gittiler. Matem günlerimizde bu tür olaylar hoş olmuyor. Bizim birliğimizi dirliğimizi zedelemeye çalışan sağduyuyla bu tür insanlara fırsat vermeyeceğiz.

 

Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş’a saldırıda 9 gözaltı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.