Karkamış’tan sonra Kilis’te de fırça yedi! Ümit Özdağ yine mosmor…

Kilis Küçük Sanayi Sitesi'nde esnaf ziyareti yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın "Suriyelileri ülkesine göndereceğiz" sözleri üzerine esnaf, "Çalıştıracak işçi bulamıyoruz. Suriyeliler olmasa çalışacak işçi yok" diyerek tepki gösterdi.

featured

Geçtiğimiz gün Gaziantep’in Karkamış ilçesinde halkın tepkisiyle karşılaşan ve polisler tarafından dayak yemekten kurtarılan ırkçı provokatör Ümit Özdağ, bugün de Kilis gezisinde esnaftan fırça yedi.

Irkçı provokatör Ümit Özdağ Karkamış’tan kovuldu! Dayaktan polis kurtardı

Partilileriyle birlikte Küçük Sanayi Sitesi’ne gelen Ümit Özdağ, esnafı ziyaret etti.

Suriyelileri ülkesine göndereceklerini anlatan Özdağ’a bir esnaf, “Bizim de elemanlarımız sığınmacı, işçi bulamıyoruz. Çalışan bulamıyoruz. Suriyelilerin gitmesi Kilis’i çok etkiler” dedi.

‘GİDERLERSE İŞÇİ BULAMAYIZ’

Başka bir esnaf ziyaretinde de Özdağ’ın ‘Suriyelileri göndereceğiz’ demesi üzerine bir esnaf, “Biz Suriyelilerin gitmesini istemiyoruz ki, evlerimizi kiraya veriyoruz. Suriyeliler gidince ne olacak bu evler, ben çiftçilik yapıyorum. Arazimde çalıştıracak Türk vatandaşı bulamıyorum. Suriyeli çalışıyor. Suriyeliler gitse ben çalıştıracak adam bulamam ki?” diye konuştu.

Özdağ, başka bir esnafı ziyaretinde de yine aynı sözleri söyleyince esnaf, “Suriyeliler giderse biz çok kötü durama düşeriz. İnşaatlarda çalışan bütün personeller Suriyeli, memlekette işsiz yok ki, işçi arıyoruz, işçi yok. 490 kişi çalıştırıyorum. Kaliteli, kalifiyeli işçi bulamıyorum. Sorunumuz çalışacak işçi bulamamaktır” diye konuştu.

Sonunda sadece ikisi kalacak! Ümit Özdağ’ın Zafer Partisi’nde bugün de 1 il 2 ilçe boşaldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir