Kan donduran görüntü! Beykoz’da çöp konteynerinde 19 ölü köpek bulundu

Hayvan şiddetin son örneği Beykoz'da yaşandı. Baklacı Mahallesi'nde ikamet eden bir vatandaş çöp atmak için gittiği konteynerde 19 köpek cesedi buldu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un Beykoz ilçesindeki bir çöp konteynerinde 19 ölü köpek bulundu. Alınan bilgiye göre, Baklacı Mahallesi’ndeki çöp konteynerine çöp atmak isteyen Halil İbrahim Dilmaç, konteynerde çok sayıda ölü köpek olduğunu fark etti. Dilmaç, bunun üzerine mahalle muhtarı muhtarına bilgi verdi.

“SİYAH POŞETLERDE DE KÖPEKLER VARDI”

Dilmaç, yaptığı açıklamada, her sabah evdeki çöpleri arabasının bagajına koyduğunu ve iş yerine geldikten sonra çöpe attığını belirterek şöyle konuştu:

“Normalde çöpleri daha yukarıda atarım ama orada tesadüf etti. Konteynerin kapağı da açıktı. İçine baktım, ölü köpek var. Poşette ölü köpeği gördüm, çöpleri de oraya atmadım. Bir baktım, epey aşağıda 2-3 poşet yırtılmış, içinde köpekler var. Siyah poşetlerde de köpekler vardı. En azından 10 tane ölü köpek vardı” ifadesini kullandı.

BELEDİYE EKİPLERİ KONTEYNERİ BOŞALTTI

Dilmaç, ardından olayı muhtara anlatarak Beykoz Belediyesi ekiplerine bilgi verilmesini istediğini söyledi. Muhtarın haber vermesi üzerine belediye ekipleri konteyneri boşalttı. Bu çalışma cep telefonu kamerasına yansıdı.

BEYKOZ BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

Beykoz Belediyesinden olayla ilgili yapılan açıklamada, dün gelen bir ihbar üzerine yapılan incelemede, Baklacı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’ndeki yer altı çöp konteynerinde 19 ölü köpek bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, “Cansız hayvanlar uygun şekilde konteynerden alınmış ve ardından herhangi bir toksikoloji oluşmaması için konteyner dezenfekte edilmiştir. İlk muayenelerinde fiziksel darp ve zehirlenme belirtisi gözükmeyen köpekler için adli süreç başlatılmış olup gerekli incelemeler yapılmaktadır” ifadesi kullanıldı.

Ankara’da köpek katliamı! Zehirli yiyecek verilen beş yavru sokak köpeği ölü bulundu

 

Kan donduran görüntü! Beykoz’da çöp konteynerinde 19 ölü köpek bulundu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.