Kahramanmaraş’ta 3 Türk ve 5 Rus’a mezar olan yangın söndürme uçağı kazasında kahreden detay! Babasının yanına gömülmeyi vasiyet etmiş…

featured

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Rusya’dan kiralanan ve Adana Orman Bölge Müdürlüğü hizmetinde kullanılan yangın söndürme uçağı ile Kahramanmaraş’taki orman yangınına müdahale esnasında irtibat kesildi.

Bunun üzerine bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi. Pilotlarla birlikte 8 personelin bulunduğu yangın söndürme uçağının düştüğü belirlendi.

Yangın söndürme uçağındaki 3’ü Türk, 5’i Rus mürettebat hayatını kaybetti.

8 kişinin cenazesinin Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morgundaki işlemleri tamamlandı. Hava yoluyla Adana’ya getirilen naaşlar, cenaze araçlarıyla Adana Adli Tıp Kurumu morguna konuldu.

Düşen uçakta Elazığlı 2 çocuk babası Serkan Mirzaoğlu da hayatını kaybetti.

Acı haber ailesine verildi

Mirzaoğlu’nun Elazığ merkez Akpınar Mahallesi’nde bulunan annesi Havva Mirzaoğlu’na oğlunun ölüm haberi, Vali Erkaya Yırık, eşi Ayşe Yırık ve İl Müftüsü Selami Aydın tarafından verildi.

Çıkan yangınları söndürmek amacıyla yangın söndürme uçağının kazası neticesinde 5 Rus vatandaşı ve 3 Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini aktaran Elazığ Valisi Erkaya Yırık, “Pilotlardan Serkan Mirzaoğlu Elazığlı, hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah rahmet eylesin. Annesi Havva teyzemiz kız kardeşi ve erkek kardeşi taziye için gelmişlerdi. Biz de taziye için geldik. Pilotumuz babasını kaybetmiş. Babasına da Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.

Olayı Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı yürütüyor. Cenaze ile ilgili işlemler Adana Adli Tıp Kurumunda onlar da bundan sonraki süreçte faaliyetlerini yürütecek. Gördük ki insanımız tüm acılarda bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde dayanışma örneği gösteriyor. Bugün de burada akşam saatlerinde komşuları ve arkadaşları annesini yalnız bırakmamışlar. Ben kazada hayatını kaybeden pilotumuza ve arkadaşlarına Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

“Eğer ölürsem beni babamın yanına gömün” demiş

Mirzaoğlu’nun annesinin bir cümle kullandığını kaydeden Vali Yırık, ’’Bundan 4 ay önce kadar ’eğer ben hayatımı kaybedersem bir gün öldüğümde beni babamın yanına defnedin, mezarım onun yanında olsun’ diye bir vasiyette bulunmuş. Vasiyeti gereği Elazığ’ımızda babasının yanına defnedilecek. İki çocuğu var bundan sonra kalanlarına Rabbim sabır versin” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir