Konya Emniyet Müdürlüğü’nün bir araca yaptığı operasyonda 1 kilo eroin ele geçirildi. Araçta gözaltına alınanlardan birinin, kendisini erkek şiddetinden korumak istediği sırada saldırganın ölümüne neden olan Kadir Şeker’in kurtardığı Ayşe Dırla olduğu ortaya çıktı.

Konya Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri şüphelendikleri bir araca dün akşam operasyon düzenledi. Operasyonda yaklaşık 900 gram eroin ele geçirildi. Araçta bulunan Ayşe Dırla (35) ve Murat Hanlı (26) gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Ayşe Dırla, üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker’in bir parkta darp edilmekten kurtarmaya çalıştığı kadın olduğu görüldü. Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre gözaltına alınanlardan Murat Hanlı, polise Ayşe Dırla’nın ‘imam nikahlı eşi’ olduğunu söyledi.

Şeker, olay sırasında Dırla’ya şiddet uygulayan Özgür Duran’a müdahale etmiş, Duran çıkan arbedede kalbinden bıçaklanarak hayatını kaybetmişti. Kadir Şeker ‘kasten adam öldürme’ suçundan 15 yıl hapse çarptırılmış, mahkeme, cezayı 12,5 yıla indirmişti. Kadir Şeker ifadesinde ‘Kadının ağlama seslerine dayanamadım’ diyerek müdahale etmek zorunda kaldığını anlatmıştı.

AYŞE D. İLK ÖNCE ‘KADİR BENİ KURTARDI’ DEMİŞ, SONRA İFADESİNİ DEĞİŞTİRMİŞTİ

Konya’da Şubat ayında bir kadının bir erkek tarafından darp edildiğini gören Kadir Şeker, kadına yardım etmek isterken çıkan arbedede şiddete uygulayan Özgür Duran’ın ölümüne neden olmuştu. İlk ifadesinde sevgilisi Özgür Duran’ın kendisini dövdüğünü, Şeker’in de kurtarmak için müdahale ettiğini anlatan Ayşe D., daha sonra Özgür Duran’la sadece tartıştıklarını, darp olmadığını öne sürerek ifadesini şüpheli bir şekilde değiştirmişti.

Özgür Duran’ın da ‘kasten yaralama’, ‘hırsızlık’, ‘yağma’ ve ‘uyuşturucu madde ticareti’ suçlarından toplam 19 suç kaydı olduğu ortaya çıkmıştı.