Kadıköy Belediyesindeki rüşvet çetesi FETÖ’ye özenmiş: Komiser, memurdan talimat alıyor

CHP’li Kadıköy Belediyesinin merkezinde olduğu rüşvet operasyonunda ağızları açık bırakan ayrıntılar ortaya çıktı. Şüphelilerin FETÖ gibi yapılandığı, komiserin, memurdan talimat aldığı tespit edildi. Kadıköy Belediye Başkanı avukat Şerdil Dara Odabaşı ise skandal bir açıklama yaptı.

featured

Kadıköy Belediyesindeki memurların da içinde olduğu rüşvet çetesi FETÖ gibi bir yapılanmayla rüşvet çarkını döndürmüş.

Kadıköy Belediye Başkanı avukat Şerdil Dara Odabaşı; aralarında Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta ve mühendislerin de bulunduğu 54’ü kamu görevlisi 224 şüpheliden 160’ı yakalandığı rüşvet soruşturmasına ilişkin açıklamada bulundu.

ODABAŞI, RÜŞVETE “ALGI OPERASYONU” DEDİ

Şerdil Dara Odabaşı’nın; operasyonun merkezi olmasına rağmen Kadıköy Belediyesi’ni rüşvet çarkından ayrı tutması dikkat çekti. Şerdil Dara Odabaşı; “İktidardan Kadıköy’e değil, algıya operasyon! Bugün, mevcut iktidarın yeni bir ayak oyununa, algı operasyonuna tanıklık ediyoruz…” iddiasında bulundu.

Örgütün milyonlarca liralık rüşvet çarkından Kadıköy Belediye Başkanı avukat Şerdil Dara Odabaşı ve imardan sorumlu Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin Kayhan’ın da haberdar olduğu iddia ediliyor.

KOMİSER, ZABITA MEMURUNDAN TALİMAT ALIYOR!

Şüphelilerin FETÖ gibi yapılandığı tespit edildi. Örgütün liderinin Kadıköy Belediyesi’nde çalışan zabıta memuru olduğu, zabıta komiserinin ise örgütün üyesi olduğu tespit edildi.

Örgütün denetleme yapacağı işyeri sahibine bilgi sızdırarak rüşvet miktarını arttırdıkları öğrenildi. Örgüt üyelerinin “Denetlemeye geleceğiz. Eksiklerini tamamla” diyerek işyeri sahiplerini uyardığı bildirildi. Örgütün söz konusu uyarının ardından işadamından rüşvet aldığı tespit edildi.

Kadıköy Belediyesi’ndeki rüşvet operasyonunda ‘Bağdat Caddesi’ detayı! İnşaat firmalarına ve vatandaşlara kirli baskı

CHP’li Kadıköy Belediyesi’ne rüşvet operasyonu! Çok sayıda gözaltı kararı

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir