Kaçan kurbanlığın peşinden giden Onur Alp Eker’in ölümünün ardından yürek yakan paylaşım: “Elbet bir gün…”

featured

Kırıkkale Üniversitesinde Tıp Fakültesi öğrencisi Onur Eker, bayram tatili için annesiyle Ankara’nın Pursaklar ilçesinde oturan dedesi Zühtü Erdoğan’ın (65) yanına gitti. Onur Eker ve dedesi, bayramın birinci günü öğle saatlerinde kurbanlık koyunu kesmek için ahırdan çıkardı.

Bu sırada kurbanlık koyun dağlık alana doğru kaçtı. Onur ve dedesi, koyunun peşinden gitti. Zühtü Erdoğan, geri dönerek kamyonetini alıp koyunun önüne geçmek için farklı bir yoldan gitti. Koyunun peşinden giden Onur Eker ise kayboldu.

Otopsi raporu bekleniyor

Erdoğan, yakınlarıyla yaptığı aramadan sonuç alamayınca polis ve jandarmaya haber verdi. Bayramın ilk ve ikinci gününde aramalardan sonuç çıkmadı. Dün akşam saatlerinde dere kenarında Onur Eker’in yüzüstü yerde cansız bedeni bulundu.

Ankara’da kaçan kurbanlığın peşinden gidip kaybolmuştu… Onur Alp Eker’in ölümünde beyin kanaması şüphesi!

Olay yerinde yapılan ilk incelemede, Eker’in cep telefonunun ve cüzdanının cebinde, yürürken kullandığı sopanın ise hemen cenazesinin yanında olduğu belirlendi. Eker’in cansız bedeni, yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Vücudunda herhangi bir yara veya darp izi olmadığı belirtilen Eker’in kesin ölüm nedeni, otopsinin ardından netlik kazanacak.

Beyin kanaması ihtimali üzerinde duruluyor

Öte yandan bölgede yetişkin bir insanın kaybolma olasılığının bulunmadığı, cansız bedeninin bulunduğu bölgeye yakın yerde evler ve hobi bahçelerinin olduğu, yardım alma olasılığının var olduğu kaydedildi. Eker’in, kalp krizi veya beyin kanaması sonucu ölmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Eker’in cenazesi Karşıyaka Mezarlığında bulunan Ahmet Efendi Camii’nde kılınan namazın ardından defnedildi. Eker’in cenaze namazı sırasında dedesi, annesi ve babası gözyaşlarına hakim olamadı. Eker, gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

“Işıklar içinde uyu”

Talihsiz gencin bir arkadaşı tarafından yapılan sosyal medya paylaşımı ise yürek burktu.

Eker’in arkadaşı acısını, “Bize ışıklı bir ton gülümsemeni bıraktın. İyi ki tanıdım seni iyi ki yıllarca iyi kötü her anımızda beraber olduk. Böyle olmasını istemezdim, beklemezdim. Ancak elden bir şey gelmiyor. Işıklar içinde uyu, toprağın incitmesin. Elbet bir gün yeniden buluşacağız” sözleriyle paylaştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir